Sidebar

15. augustā norisināsies tautas sporta notikums Kurzemē – Liepājas velomaratons, kas norisinās jau otro gadu, atdzīvinot riteņbraukšanas tradīcijas vēju pilsētā. "Liepājas velomaratona trase ir viena no skaistākajām Latvijā, kas vijas cauri Karostas vēsturiskajiem kvartāliem. Tas ir ne tikai sportisks, bet arī kultūras baudījums,” stāsta sacensību organizators,  Baltijasmaratoni.lv pārstāvis Kaspars Tupiņš.

Liepāja pēdējos gados rāda piemēru citām Latvijas pilsētām, veidojot jaunus veloceliņus uzlabojot infrastruktūru un veicinot velobraukšanas popularitāti pilsētā. Pilsētā aktīvi darbojas arī nevalstiskās organizācijas, kas organizē regulāru velobraucēju skaitīšanu un vērtē riteņbraukšanas tendences. Pateicoties tam, velobraucēju skaits pilsētā strauji pieaug, un Liepājas velomaratons plāno pulcēt vairākus simtus sporta entuziastu un pilsētas viesu, kuri vēlas iepazīt pilsētu no cita skatu punkta.

Gatavojoties Liepājas velomaratonam, 29. jūlijā plkst.19:00 ikviens ir laipni gaidīts uz bezmaksas treniņu, kuru vadīs profesionāla riteņbraukšanas komanda ''Rietumu-Delfin''. Vairāki komandas pārstāvji šogad plūc laurus velosacensībās Latvijā. Tikšanās vieta - Liepāja, Grīzupes iela 3, iepretīm gāzes stacijai.

Liepājas velomaratonā var pieteikties dalībai kādā no četrām distancēm: profesionāli riteņbraucēji aicināti pieteikties “DION” 84km Sporta braucienam, velosporta entuziasti atbilstoši savām vēlmēm un fiziskajai sagatavotībai var izvēlēties 42km Tautas distanci vai 14,5km Ģimenes distanci.  Visās distancēs trases segums ir asfalts un īss bruģa posms. Sporta distancē atļauts startēt tikai ar šosejas velosipēdiem, turpretīģimenes kopā ar bērniem būs īpaši gaidītasĢimenesdistancē, kurā var brīvi piedalīties arī velosipēdi ar bērnu sēdeklīšiem, tandēma divriteņi un velosipēdi ar bērnu piekabēm.Bērni līdz 12 gadu vecumam aicināti piedalīties LEGO bērnu distancēs (500m-1km), kuru uzvarētāji saņems medaļas un diplomus. LEGO bērnu distancēs starts un distances garums tiks pielāgots katrai vecuma grupai atsevišķi, un šajā distancē drīkst piedalīties gan ar parastajiem velosipēdiem, gan trīsriteņiem un balansa riteņiem.

Dalībnieku reģistrācija

Reģistrēties Liepājas velomaratonam var elektroniski mājas lapā www.baltijasmaratoni.lv, kā arī visos sporta preču “Fans” veikalos.  Līdz 2. augustam dalības maksa “DION” Sporta distancē ir 20 eiro, Tautas distancē 15 eiro, bet Ģimenes distancē 10 eiro, vēlāk dalības maksa pieaugs. Bērniem līdz 12 gadu vecumam, reģistrējoties mājas lapā līdz 13. augustam, dalība LEGO bērnu distancēs ir bezmaksas; reģistrējoties klātienē sacensību dienā, dalības maksa būs 10 eiro.

Numuri dalībniekiem tiks izsniegti sacensību dienā reģistrācijas punktā. Dalības maksā iekļauta profesionāli sagatavota trase ar atveldzēšanās punktiem, dalībnieku numuri, ēdināšana pēc sacensību finiša, kā arī medaļas un balviņas no pasākuma atbalstītājiem visiem dalībniekiem. Visiem, kam tas būs nepieciešams, būs pieejama medicīniskā palīdzība un velosipēdu serviss.

Liepājas velomaratonuorganizē“Baltijasmaratoni.lv” sadarbībā arLiepājas Domi, atbalsta “Turkish Airlines", "LUKOIL", "Fans", "DION", ‘’EVIAN’’, ''LEGO'', "GARMIN", "Koblenz" un "Skandi Motors.

 

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew