Sidebar

Sestdienas vakarā Andalūzijā pie pašas Vidusjūras startējis 70. Vuelta a Espana daudzdienu velobrauciens. Gata Smukuļa pārstāvētā Katusha komandu braucienā ieņēma 17. vietu.

Latvijas čempions Gatis Smukulis pašā pēdējā brīdī tika iekļauts Team Katusha deviņu vīru sastāvā, aizstājot Krievijas riteņbraucēju Jegoru Siļinu, kurš nogrēkojās ar disciplīnas pārkāpumiem. Proti, parādījušies ziņojumi, ka Siļins no pirms nedēļas notikušajām Olimpisko spēļu testa sacensībām Riodežaneiro atgriezies, būdams alkohola reibumā. Spānijas trīs nedēļu tūrē latvietis piedalās otro reizi, bet debija tika piedzīvota 2012. gadā, kad palīdzēts komandas līderi Hoakimam 'Purito' Rodrigesam izcīnīt augsto trešo vietu kopvērtējumā. Sīvā cīņā spānis toreiz piekāpās saviem tautiešiem Alberto Kontadoram un Alehandro Valverdem. Arī šogad Rodrigess būs Katusha vienības līderis.

Tūres ievadā riteņbraucēji Vidusjūras pašā piekrastē sacentās līdzenā 7,4km komandu braucienā. Pēc trases iemēģināšanas pacēlās jautājums par tās drošību, jo sportistiem jābrauc pa šauriem ceļiem, ieskaitot šauru koka tiltu, un mainīgu ceļa segumu. Galveno uzmanību izpelnījās smilšu sektors, kas vairāk atbilst velokrosam. Tika nolemts drošības nolūkos etapu neitralizēt, un sportisti sestdienas vakarā cīnījās tikai par sarkano un zaļo kreklu, kā arī labāku laiku komandu ieskaitē. Savukārt individuālajā ieskaitē peletons nākošo etapu iesāks pa nullēm. Līdz ar to vairākas komandas braucienu aizvadīja piesardzīgi, ieskaitot Katusha, kamēr citas atļāvās vairāk riska, lai iegūtu savā īpašumā līdera krekliņu.

Smukulis ar astoņiem komandas biedriem finišēja vienkopus, uzrādot 17. ātrāko laiku 22 vienību konkurencē, bet uzvaru guva BMC Racing Team, kā slovāku braucējs Peters Velits kļuvis par tūres pirmo līderi. Amerikāņu komanda tikai par vienu sekundi pārspēja Tinkoff-Saxo (Peteram Saganam sprintera krekls) un Orica GreenEDGE. Vieni no etapa galvenajiem favorītiem Trek Factory Racing ar Fabianu Kančelaru priekšgalā palika sestie. Svētdien gaidāms 165km etaps ar diviem trešās kategorijas kāpumiem distances noslēdzošajos 25 kilometros. Gatim peletonā būs 187. numurs.

 VUELTA A ESPANA 2015

PIRMAIS ETAPS (7.4 TTT)

1.   BMC Racing Team   ASV    8:10
2.  Tinkoff-Saxo  Krievija   +0:01 
3.  Orica GreenEDGE  Austrālija   +0:01
4.  Team LottoNL-Jumbo   Nīderlande   +0:08
5.  Etixx-QuickStep  Beļģija  +0:10
6.  Trek Factory Racing  ASV  +0:12
...      
17.  Team Katusha  Krievija  +0:54
 
Izmantota evelo.lv informācija

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew