Sidebar

Latvijas Riteņbraukšanas federācija pauž oficiālu viedokli uz organizācijas “Briedis bedrē brikšķināja” izskanējušo informāciju publiskajā telpā.

1.Latvijas Riteņbraukšanas federācija (turpmāk - LRF) nav paudusi viedokli, ka tās sacensības, kas nav iekļautas LRF kalendārā, vai kuras organizē biedrība “Briedis bedrē brikšķināja”, ir uzskatāmas par nelegālām jeb nelikumīgām sacensībās. LRF turklāt pievienojas biedrības “Briedis bedrē brikšķināja” sniegtajai normatīvo aktu interpretācijai par sacensību likumības noteikšanu atbilstoši Sporta likumam un Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam. Vienlaikus LRF ievēro Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (turpmāk - UCI) noteikumus par licencēto sportistu piedalīšanos valstī riteņbraukšanu pārraugošās organizācijas kalendārā iekļautajās sacensībās.

2. Pretēji biedrības “Briedis bedrē brikšķināja” paustajai informācijai, LRF viceprezidents N.Noreiko no paša sponsoru piesaistītajiem līdzekļiem 2015.gada sezonā piešķīra līdzfinansējumu 1000 EUR apmērā Arņa Pētersona un Mārtiņa Blūma komandai “ZZK/ Cēsis” ar mērķi daļēji segt abu sportistu dalības izdevumus pasaules čempionātā MTB XCO krosā. Vienlaikus 2015.gadā LRF viceprezidents N.Noreiko no paša piesaistītiem finanšu līdzekļiem vēlējās piešķirt līdzfinansējumu 1000 EUR apmērā “Sportlife Cycling team” komandai ar mērķi atbalstīt tās sportistu Matīsa Preimaņa un Pētera Janevica dalību pasaules čempionātā MTB XCO krosā, tomēr “Sportlife Cycling team” vadība nespēja iesniegt nepieciešamos grāmatvedības atskaišu dokumentus finansējuma saņemšanai, tādējādi minētais finansējums M.Preimaņa un P.Janevica dalības pasaules čempionātā MTB XCO krosā daļējai nodrošināšanai tiks piešķirts 2016.gadā ar noteikumu, ka “Sportlife Cycling team” iesniegs LRF visus nepieciešamos atskaišu dokumentus.

3. LRF rīcībā šobrīd nav finansiālu iespēju rīkot MTB izlases komandas nometnes un koptreniņus, tādēļ katra no vadošajām MTB komandām trenējas un startē sacensībās savu finansiālo iespēju robežās. Komandu treniņu un sacensību plāni ir atšķirīgi, tādēļ pilnīgi atbalstāms, ka komandas uz lielākajām pasaules sacensībām ierodas dažādā laikā, pat no dažādām vietām, katra ar savu transportu un izvēlas sev piemērotākos uzturēšanās apstākļus. LRF vienmēr ir savlaicīgi nokārtojusi visas formalitates, kas saistītas ar dalībnieku iepriekšēju reģistraciju un pašu sacensību laikā visus organizatoriskos darbus veic izlases galvenais treneris.
 

3. LRF visās riteņbraukšanas disciplīnās pilnībā vai daļēji nodrošina izlašu dalībnieku startus Eiropas un pasaules čempionātos atbilstoši LRF budžeta iespējām. BMX un šosejas riteņbraukšanā ir piesaistīti vairāk sponsoru līdzekļu nekā MTB riteņbraukšanā. Turklāt BMX un šosejas riteņbraukšanas veidos līdz šim ir bijuši augstāki sportiskie panākumi, tādēļ arī finansējums šajās disciplinās ir lielāks nekā MTB riteņbraukšanā. LRF vēlas atgādināt par sportiskajiem panākumiem šosejas riteņbraukšanā - Andžs Flaksis izcīnīja 2.vietu Eiropas čempionātā 2012. gadā, Toms Skujiņš 3.vietu Eiropas čempionātā 2013.gadā, 5.vietu pasaules U-23 čempionātā 2013. gadā un 2015.gadā kļuva par ASV tūres kopvērtējuma uzvarētāju. Par sportisko panākumu uzskaitījumu BMX riteņbraukšanā LRF ieskatā nav vērts atgriezties šī paziņojuma ierobežotā apjoma dēļ.

4. Ikvienam ir tiesības iepazīties ar LRF gada pārskatiem LRF birojā, iepriekš vienojoties par vizītes laiku. Visas pozīcijas, tostarp par mājaslapas uzturēšanu, sponsoru piesaistes līdzekļiem un citām pozīcijām ir atšifrētas. Tāpat ir pieejami jebkuri interesējošie grāmatvedības attaisnojošie dokumenti par jebkuru LRF budžeta izdevumu pozīciju.

5. LRF uzdevums ir organizēt Latvijas čempionātu sacensības riteņbraukšanas veidos. Šo uzdevumu LRF šobrīd veic. Attiecībā uz sacensībām, kuras neorganizē LRF, tiek organizēti semināri par sacensību rīkošanu, kas paredzēti organizatoriem, tiesnešiem un treneriem. Šāda veida semināri tiks rīkoti arī turpmāk. Vienlaikus sacensību organizatoriem tiek rekomendēts savu sacensību nodrošināšanai izmantot tiesnešus, kuri ieguvuši kvalifikācijas LRF vai UCI.

6. 2016.gadā LRF rīkos jaunatnes šosejas un MTB riteņbraukšanas sacensību seriālu “Cerību kauss”, kas norisināsies septiņos posmos dažādos Latvijas reģionos. Posmi notiks Rīgā, Kuldīgā, Talsos, Smiltenē, Dobelē, Liepājā un citviet. “Cerību kausa” posmos norisināsies arī amatieru un bērnu sacensības, kas izpelnījās lielu interesi 2015.gada sezonā. Vienlaikus LRF rīkos arī Latvijas čempionāta sacensības, sākot no zēnu, beidzot ar senioru vecāko grupu braucējiem šosejas un MTB riteņbraukšanā. Turklāt LRF informatīvi atbalstīs katru LRF biedra rīkotās sacensības, ievietojot informāciju par tām LRF mājaslapā, kā arī sociālajos tīklos. Papildus LRF astoņos posmos rīko “SMScredit.lv BMX čempionāta” seriālu, kā arī Latvijas čempionātu BMX riteņbraukšanā.

7. LRF ir gandarīta, ka Latvijā tiek rīkotas daudz un dažādas riteņbraukšanas sacensības. Izsakām pateicību ikvienai organizācijai un ikvienam entuziastam, kas uzņēmīgi, drošsirdīgi un neatlaidīgi rīko Latvijā riteņbraukšanas sacensības, tādējādi popularizējot šo tik dinamisko un aizraujošo sporta veidu. Sekojot UCI un citu valstu piemēram, LRF ir uzsākusi sacensību kategorizēšanas projektu. Šis projekts ir tā sākumstadijā, bet tā ieviešana dzīvē tiek vērtēta un pilnveidota. LRF aicina ikvienu biedru sniegt konkrētus priekšlikumus sacensību kategoriju pilnveidošanai, kā arī piedalīties LRF padomes sēdēs ar padomdevēja tiesībām, nākt ar konstruktīviem priekšlikumiem, jautāt un debatēt. Informējam, ka nākamā LRF padomes sēde norisināsies 2016. gada 19. Aprīlī plkst.10.00 LRF biroja telpās.

 

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew