Sidebar

Aizvadītās nedēļas nogalē Portugālē norisinājās ikgadējais Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) kongress, kurā piedalījās arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš. Kongresa laikā tika prezentēts šī gada Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā pirmo reizi piedalīsies arī elites braucēji.

Lai atskatītos uz aizvadītajā gadā paveikto, ieskicētu nākotnes izaicinājumus un citas Eiropas riteņbraukšanai būtiskas lietas, Portugāles pilsētā Loulē norisinājās Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) kongress, kurā piedalījās 37 no 50 UEC dalībvalstīm, kuru vidū bija arī Latvija. Mūsu valsti kongresā pārstāvēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš.

Kongresā tika izskatīti vairāki nozīmīgi jautājumi. Ievērojami palielinājies kopējais UEC budžets, kas sasniedzis 3 miljonus Šveices frankus. Kopš UEC organizāciju vada Davids Lapartjērs, budžeta pieaugums sasniedzis piecas reizes. Darba kārtībā tika arī izskatīts jautājums par 2018. gadā iecerēto Eiropas sporta čempionātu, kurā vienkopus par kontinenta godalgām cīnītos sportisti astoņos sporta veidos. Riteņbraukšana tiktu pārstāvēta ne tikai šosejas, bet arī BMX un MTB veidos. Kongresa dalībnieki arī tika iepazīstināti ar plānotajiem pasākumiem un pārbaudēm priekš “mehāniskā dopinga” problēmas risināšanas riteņbraukšanā.

Federāciju vadītājus uzrunāja arī Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) prezidents Braiens Kuksons, kurš atzinīgi vērtēja cīņu pret dopingu, norādot, ka pēdējo gadu laikā ieguldītais darbs pret šo lielo problēmu riteņbraukšanā bijusi veiksmīga. Šajā gadā Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā norisināsies ne tikai junioru un U23 vecuma grupām, bet arī elites vīriem un dāmām. Čempionāts norisināsies Francijas pilsētā Nicā un Monako. Kongresa pārstāvji tika iepazīstināti ar gaidāmajām izmaiņām.

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew