Sidebar

Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro šonakt pulksten 02:00 pēc Latvijas laikā norisināsies Vasaras XXXI Olimpiskās spēļu atklāšana. Tajā  Latvijas karogu nesīs mūsu šobrīd divkārtējais Olimpiskais čempions Māris Štrombergs.

 Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs 34 sportisti trīspadsmit sporta veidos: vieglatlētikā, BMX un šosejas riteņbraukšanā, brīvajā cīņā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, džudo, tenisā, pludmales volejbolā, svarcelšanā, peldēšanā, stenda šaušanā, burāšanā un modernajā pieccīņā. BMX riteņbraukšanā īpaši līdzi jutīsim Mārim Štrombergam un Edžum Treimanim, bet šosejas riteņbraukšanā Tomam Skujiņam un Aleksejam Saramotinam, kuriem starts paredzēts jau rīt.

Riodežaneiro ir pirmā pilsēta Dienvidamerikā, kura ieguvusi tiesības rīkot olimpiskās spēles. Tomēr tā saņemt iespēju organizēt četrgades lielāko sporta notikumu mēģināja arī iepriekš - pirmo reizi tas notika, gatavojoties 1936.gada olimpiskajām spēlēm, kas tomēr notika Berlīnē. Vēlāk Riodežaneiro kā kandidātpilsēta startēja arī 2004. un 2012. gada spēlēm, tomēr tiesības organizēt olimpiskās spēles Brazīlijas metropole ieguva tikai 2009.gadā, izcīnot iespēju rīkot 31. Vasaras olimpiskās spēles 2016.gadā un apsteidzot trīs citas kandidātpilsētas - Čikāgu, Madridi un Tokiju. Olimpiskajās spēlēs kopumā piedalīsies vairāk nekā 11 000 sportistu no 205 valstīm.

Atklāšanas ceremonija sāksies pulksten 02:00 pēc Latvijas laika. Latvijas karogu atklāšanas ceremonijā iesnesīs BMX sportists Māris Štrombergs. Atklāšanā piedalīsies arī viņa treneris Ivo Lakučs. Tikmēr šosejas riteņbraucēji atklāšanas ceremonijā nepiedalīsies, jo jau rīt no rīta pēc vietējā laika startēs grupas brauciena sacensībās.

Izmantotie resursi:

tvnet.lv

 

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew