Sidebar

Riodežaneiro "Maracana" stadionā šorīt iedegta olimpiskā liesma un atklātas XXXI vasaras olimpiskās spēles. Latviju olimpiādē, kas ilgs līdz 21. augustam, pārstāvēs 34 sportisti 14 sporta veidos.

 Rio olimpiskās spēles tika sagaidītas ar vairākiem sarežģītiem jautājumiem un dažāda veida bažām. No tām neizvairījās arī atklāšanas ceremonija, kuras priekšvakarā radošais direktors medijiem atzina, ka ģenerālmēģinājums praktiski izgāzies un bijis haosa pilns, tāpat arī olimpiādes rīkotājiem nācās atzīt, ka viņu budžets neļauj ceremonijai atvēlēt ne tuvu tik lielus līdzekļus kā iepriekšējās vasaras olimpiādēs.

Taču atklāšanas ceremonija tik un tā izcēlās ar iespaidīgu pirotehnikas izmantošanu, Brazīlijas slavenās modeles Žizeles Bundhenas atvadu iznācienu, valsts vēstures izklāstu un Eiropas kolonistu simbolisko ierašanos, kā arī vietējās kultūras atspoguļošanu dažādos mūzikas priekšnesumos. Vairākas minūtes tika izmantotas brīdinājumam par globālas sasilšanas briesmām un aicinājumam to kavēt un novērst, neiztrūka arī sambas un citu karnevāla elementu.

Valstu delegācijas stadionā iesoļoja saskaņā ar portugāļu alfabētu, un Latvija ar karognesēju, divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu priekšgalā stadionā ienāca kā 110. valsts. Latviju atklāšanas ceremonijā pārstāvēja 21 sportists.

Četras stundas ilgās ceremonijas noslēgumā, izmantojot īpašā stafetē no Grieķijas atvesto olimpisko lāpu, „Maracana” stadionā olimpisko liesmu iededza 46 gadus vecais Vanderlejs de Lima, bijušais garo distanču skrējējs, kurš Atēnu spēlēs 2004. gadā izcīnīja bronzas medaļu par spīti piedzīvotam kāda skatītāja uzbrukumam, kas viņam toreiz maksāja sacensību līderpozīcijas. Savukārt olimpisko lāpu stadionā ienesa bijušais Brazīlijas tenisists Gustavu Kuertēns. Iepriekš tika minēts, ka gods iedegt stadionā olimpisko liesmu tiks uzticēts futbola leģendai Pelem, taču viņš veselības problēmu dēļ šo pienākumu tomēr nevarēja uzņemties.

Izmantotie resursi:

sportacentrs.comFoto:AFP/Scanpix

 

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew