Sidebar

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) savā mājaslapā www.lrf.lv publicējusi 2017. gada LRF amatieru rangu nolikumu šosejas un MTB riteņbraukšanā individuālajos, kā arī komandu vērtējumos.  Atšķirībā no iepriekšējā gada, nolikumā stingrāk reglamentēts individuālais, kā arī komandu vērtējums, kas dos iespēju vēl objektīvāk noteikt labākos amatieru riteņbraucējus un komandas. Amatieru rangos tiks vērtēti tikai “Cycling for all” un “Master” licenču īpašnieki.

Straujiem soļiem tuvojas jaunā riteņbraukšanas sezona, kurai jau gatavojas, vai drīzumā plāno uzsākt gatavošanos kuplais Latvijas riteņbraukšanas amatieru riteņbraucēju pulks. Ar mērķi sistematizēt amatieru riteņbraukšanu Latvijā, noteikt labākos amatieru sportistus un komandas, motivēt veidot jaunas amatieru komandas, kā arī palielināt licencēto dalībnieku skaitu, Latvijas Riteņbraukšanas federācija 2017. gada sezonā veidos Latvijas amatieru rangus šosejas un  MTB riteņbraukšanā vīriešiem, kā arī sievietēm. Vienlaikus tiks veidoti arī komandu rangi šosejas un MTB riteņbraukšanā.

Amatieru rangos tiks vērtēti tikai Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izdoto “Cycling for all” un “Master” licenču īpašnieki. “Cycling for all” licences tiek aicināti iegādāties amatieru riteņbraucēji, kuri ir vecumā no 19 – 34 gadiem. Tikmēr “Master” licences paredzētas amatieriem un senioriem sākot no 35 gadiem. Ar abām minētajām licencēm dalībnieki varēs startēt visu LRF kalendārā iekļauto šosejas un MTB sacensību distancēs. Vienīgais izņēmums būs Latvijas elites čempionāts šosejas, MTB maratona un MTB XCO krosa distancēs. Lai startētu šajās sacensībās dalībniekam būs jāiegādājas vienas dienas elites licenci, kas zaudēs savu spēku uzreiz pēc sacensību beigām, tomēr dalība ar elites licenci, liegs saņemt amatieru ranga punktus konkrētajās sacensībās.

LRF amatieru šosejas un MTB (katrā atsevišķi) rangu individuālajā vērtējumā tiks vērtēti 75 procenti  labākie gūtie punkti no visām 2017. gada rangā pieteiktajām sacensību distancēm, kurās ir iespējams iegūt ranga punktus. Tas dos iespēju sportistiem nezaudēt iespējas cīnīties par uzvaru pēc tehnisku problēmu piedzīvošanas (velosipēda defekts) vai izlaistām ranga sacensībām. Jāpiebilst, ka organizatoriem, kuri vienu sacensību laikā rīko vairākas distances, atbilstoši organizatoru noteikumiem par kategoriju piešķiršanu, būs iespēja pieteikt vairāk nekā vienu distanci ranga vērtēšanai. “Cycling for all” un “Master” licenču cena 2017. gadam noteikta 20 EUR apmērā. “Master” grupas dalībniekiem ar pensionāra apliecību noteikta 50 procentu atlaide. Ranga punkti tiks piešķirti LRF kalendārā iekļautajās augstākās, 1., 2. un 3. kategorijas sacensībās (vai sacensību distancēs). Jo augstāka kategorija, jo lielāks punktu skaits tiek piešķirts. Sacensību, vai sacensību distanču iedalījums pa kategorijām tiks publicēts  mājaslapā lrf.lv šī gada 5. februārī.

LRF amatieru komandu rangā varēs pieteikt neierobežotu skaitu dalībnieku ar “Cycling for all” ,“Master”, zēnu, jauniešu, junioru un meiteņu un apkalpojošā personāla licencēm. Jāņem vērā gan, ka komandu rangā tiks vērtēti tikai “Cycling for all” un “Master” licenču īpašnieki. Katrās ranga sacensībās (vai to distancēs) tiks vērtēti četri labāko sportistu rezultāti, neatkarīgi no tā vai labāko četriniekā ir vīrieši vai sievietes. Tiks vērtētas arī komandas, kur būs trīs vai mazāk dalībnieki. Katrai reģistrētajai komandai lrf.lv lapā tiks izveidots savs komandas profils ar sportistu vārdiem, uzvārdiem un komandas foto. Piesakot komandu līdz 1. aprīlim, reģistrācijas maksa ir 20 EUR. Reģistrējot komandu pēc noteiktā termiņa, reģistrācijas maksa būs 40 EUR. Amatieru sportistiem būs iespēja šosejas un MTB rangos pārstāvēt divas dažādas komandas, reģistrējot savu licenci, norādot savu šosejas un MTB komandu. Komandas maiņa sezonas laikā būs iespējama vienu reizi, līdz tekošā gada 1. jūlijam. LRF, sadarbībā ar rangā iekļauto sacensību organizatoriem, publicēs ranga atjauninājums katras nedēļas trešdienā.

Sezonas noslēgumā LRF godināšanas pasākumā tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji šosejas amatieru rangā vīriešiem un sievietēm, kā arī komandām. Arī MTB rangā  tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji vīriešu, sieviešu un komandu vērtējumā. 

LRF Amatieru ranga NOLIKUMS atrodams ŠEIT:

LRF Amatieru ranga punktu skaitīšanas sistēma atbilstoši kategorijai atrodama ŠEIT:

Aktuālais kalendārs

11. - 14. jūlijs

Eiropas BMX čempionāts (Valmiera)

21. jūlijs

Latvijas čempionāts MTB XCO krosā (Siguldā)

6. - 28. jūlijs

Tour de France velobrauciens (Skujiņš)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew

logo amatieruRangs arfonu 1600x1000

AMATIERU RANGS TOP 6

ŠOSEJA
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ARTISROZE640
2ARVISSPRUDE579
3RAIVISRITUMS548
4OSKARSDANKBARS544
5NIKLAVSBOLSIS534
6GIRTSVEVERS503
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ANASTASIJAKRUMINA670
2ZANEKALVERSA-KENGE530
3SANDAPETUNOVA470
4DANIELALEITANE445
5LANABUGROVA369
6LINASVARINSKA330
Nr.NosaukumsPunkti
1Dobeles dzirnavnieks/FeelFree2886
2EVELO TEAM2013
3TEAM ZZK1679
4Amore&Vita-Prodir1344
5Virsotne/MARMOT1119
6RRS658
MTB
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1OSKARSMUIZNIEKS1175
2GIRTSCIRVELIS1090
3ULDISALITIS1067
4LAURISPURNINS1025
5MATISSBERZINS942
6JEKABSJAUNSLAVIETIS891
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ANITAANTONE1430
2ZANDARUTKOVSKA1395
3RENATERODIONOVA1118
4SANTA SANIJAJURGENA865
5AIGAPAEGLE790
6ZANEKELPE708
Nr.NosaukumsPunkti
1DTG-MySport4060
2ebike Machine2818
3PATRIA BOTTECCHIA2517
4VW Komerctransports - Veloprofs.lv2385
5NN Sporta klubs1950
6Engures sportam1478