Sidebar

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) savā mājaslapā www.lrf.lv publicējusi 2017. gada LRF amatieru rangu nolikumu šosejas un MTB riteņbraukšanā individuālajos, kā arī komandu vērtējumos.  Atšķirībā no iepriekšējā gada, nolikumā stingrāk reglamentēts individuālais, kā arī komandu vērtējums, kas dos iespēju vēl objektīvāk noteikt labākos amatieru riteņbraucējus un komandas. Amatieru rangos tiks vērtēti tikai “Cycling for all” un “Master” licenču īpašnieki.

Straujiem soļiem tuvojas jaunā riteņbraukšanas sezona, kurai jau gatavojas, vai drīzumā plāno uzsākt gatavošanos kuplais Latvijas riteņbraukšanas amatieru riteņbraucēju pulks. Ar mērķi sistematizēt amatieru riteņbraukšanu Latvijā, noteikt labākos amatieru sportistus un komandas, motivēt veidot jaunas amatieru komandas, kā arī palielināt licencēto dalībnieku skaitu, Latvijas Riteņbraukšanas federācija 2017. gada sezonā veidos Latvijas amatieru rangus šosejas un  MTB riteņbraukšanā vīriešiem, kā arī sievietēm. Vienlaikus tiks veidoti arī komandu rangi šosejas un MTB riteņbraukšanā.

Amatieru rangos tiks vērtēti tikai Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izdoto “Cycling for all” un “Master” licenču īpašnieki. “Cycling for all” licences tiek aicināti iegādāties amatieru riteņbraucēji, kuri ir vecumā no 19 – 34 gadiem. Tikmēr “Master” licences paredzētas amatieriem un senioriem sākot no 35 gadiem. Ar abām minētajām licencēm dalībnieki varēs startēt visu LRF kalendārā iekļauto šosejas un MTB sacensību distancēs. Vienīgais izņēmums būs Latvijas elites čempionāts šosejas, MTB maratona un MTB XCO krosa distancēs. Lai startētu šajās sacensībās dalībniekam būs jāiegādājas vienas dienas elites licenci, kas zaudēs savu spēku uzreiz pēc sacensību beigām, tomēr dalība ar elites licenci, liegs saņemt amatieru ranga punktus konkrētajās sacensībās.

LRF amatieru šosejas un MTB (katrā atsevišķi) rangu individuālajā vērtējumā tiks vērtēti 75 procenti  labākie gūtie punkti no visām 2017. gada rangā pieteiktajām sacensību distancēm, kurās ir iespējams iegūt ranga punktus. Tas dos iespēju sportistiem nezaudēt iespējas cīnīties par uzvaru pēc tehnisku problēmu piedzīvošanas (velosipēda defekts) vai izlaistām ranga sacensībām. Jāpiebilst, ka organizatoriem, kuri vienu sacensību laikā rīko vairākas distances, atbilstoši organizatoru noteikumiem par kategoriju piešķiršanu, būs iespēja pieteikt vairāk nekā vienu distanci ranga vērtēšanai. “Cycling for all” un “Master” licenču cena 2017. gadam noteikta 20 EUR apmērā. “Master” grupas dalībniekiem ar pensionāra apliecību noteikta 50 procentu atlaide. Ranga punkti tiks piešķirti LRF kalendārā iekļautajās augstākās, 1., 2. un 3. kategorijas sacensībās (vai sacensību distancēs). Jo augstāka kategorija, jo lielāks punktu skaits tiek piešķirts. Sacensību, vai sacensību distanču iedalījums pa kategorijām tiks publicēts  mājaslapā lrf.lv šī gada 5. februārī.

LRF amatieru komandu rangā varēs pieteikt neierobežotu skaitu dalībnieku ar “Cycling for all” ,“Master”, zēnu, jauniešu, junioru un meiteņu un apkalpojošā personāla licencēm. Jāņem vērā gan, ka komandu rangā tiks vērtēti tikai “Cycling for all” un “Master” licenču īpašnieki. Katrās ranga sacensībās (vai to distancēs) tiks vērtēti četri labāko sportistu rezultāti, neatkarīgi no tā vai labāko četriniekā ir vīrieši vai sievietes. Tiks vērtētas arī komandas, kur būs trīs vai mazāk dalībnieki. Katrai reģistrētajai komandai lrf.lv lapā tiks izveidots savs komandas profils ar sportistu vārdiem, uzvārdiem un komandas foto. Piesakot komandu līdz 1. aprīlim, reģistrācijas maksa ir 20 EUR. Reģistrējot komandu pēc noteiktā termiņa, reģistrācijas maksa būs 40 EUR. Amatieru sportistiem būs iespēja šosejas un MTB rangos pārstāvēt divas dažādas komandas, reģistrējot savu licenci, norādot savu šosejas un MTB komandu. Komandas maiņa sezonas laikā būs iespējama vienu reizi, līdz tekošā gada 1. jūlijam. LRF, sadarbībā ar rangā iekļauto sacensību organizatoriem, publicēs ranga atjauninājums katras nedēļas trešdienā.

Sezonas noslēgumā LRF godināšanas pasākumā tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji šosejas amatieru rangā vīriešiem un sievietēm, kā arī komandām. Arī MTB rangā  tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji vīriešu, sieviešu un komandu vērtējumā. 

LRF Amatieru ranga NOLIKUMS atrodams ŠEIT:

LRF Amatieru ranga punktu skaitīšanas sistēma atbilstoši kategorijai atrodama ŠEIT:

Aktuālais kalendārs

11. maijs - 2. jūnijs

Giro d' Italia velobrauciens (Neilands)

23. - 25. maijs

Tour of Estonia (Latvijas izlase, Amor & Vita - Prodir)

25. maijs

SMScredit.lv BMX čempionāta 2. posms (Ventspils)

25. - 26. maijs

UEC Eiropas kausa BMX 7. - 8. posms (Francija)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew

logo amatieruRangs arfonu 1600x1000

AMATIERU RANGS TOP 6

ŠOSEJA
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ARVISSPRUDE225
2ARTISROZE207
3KRISTERSANSONS155
4OSKARSDANKBARS138
5RAIVISRITUMS137
6NIKLAVSBOLSIS121
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ANASTASIJAKRUMINA240
2SANDAPETUNOVA165
3DANIELALEITANE150
4AIGASTRAZDINA145
5ELINAKIRSAKMENE110
6ZANEKALVERSA-KENGE105
Nr.NosaukumsPunkti
1Dobeles dzirnavnieks/FeelFree687
2EVELO TEAM427
3Amore&Vita-Prodir361
4RRS Purvciems259
5TEAM ZZK255
6Virsotne/MARMOT240
MTB
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ULDISALITIS630
2MATISSBERZINS620
3OSKARSMUIZNIEKS575
4LAURISPURNINS495
5GIRTSCIRVELIS470
6JEKABSJAUNSLAVIETIS465
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ZANDARUTKOVSKA620
2ANITAANTONE590
3RENATERODIONOVA398
4SANTA SANIJAJURGENA375
5LAURAPIRTNIECE342
6ZANEKALVERSA-KENGE340
Nr.NosaukumsPunkti
1DTG-MySport1952
2ebike Machine1232
3PATRIA BOTTECCHIA1231
4VW Komerctransports - Veloprofs.lv871
5ĀdažiVelo637
6BELO CYCLING PROJECT547