Sidebar

Aizvadītās nedēļas nogalē Beļģijā norisinājās Eiropas Riteņbraukšanas savienības (UEC) kongress, kurā piedalījās arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš un ģenerālsekretārs Ivo Čerbakovs. Kongresā atkārtoti par UEC prezidentu tika ievēlēts esošais prezidents Davids Lepartjēns no Francijas.

UEC kongress notiek reizi gadā. Šajā reizē 50 Eiropas valstu riteņbraukšanas federāciju vadības pārstāvjus uzņēma Beļģija. Briselē notiekošais UEC kongress bija īpašs ar to, ka tajā notika prezidenta un valdes locekļu vēlēšanas. Uz prezidenta amatu kā vienīgais pretendents tika izvirzīts esošais UEC prezidents Davids Lepartjēns no Francijas. Saņemot vienbalsīgu atbalstu, 43 gadus vecais Lepartjēns arī vienbalsīgi tika pārvēlēts prezidenta amatā vēl uz četriem gadiem.

Pārvaldības komitejā (padomē) tika ievēlēti seši locekļi – Sahibs Alakbarovs (Azerbaidžāna), Henrihs Jess Jensens (Dānija), Martins Volfs (Vācija), Agata Langs (Polija), Aleksandrs Gusjatņikovs (Krievija) un Roko Kattaneo (Šveice). Viceprezidenta statuss tika piešķirts Langam, Gusjatņikovam un Kattaneo. Tikmēr, par UEC ģenerālsekretāru atkārtoti tika apstiprināts Enriko Della Kasa (Itālija).

Ievēlētais UEC prezidents par galvenajiem UEC veicamajiem nākotnes izaicinājumiem minēja Eiropas čempionāta sekmīgu norisi septiņos dažādos sporta veidos, tostarp riteņbraukšanas veidos, kas nākamgad notiks Skotijas pilsētā Glāzgovā. Vienlaikus Lepartjēns izcēla 2019. gada Eiropas spēles, kas notiks Baltkrievijas galavaspilsētā Minskā. Pie problēmām, ar kurām ir jācīnās, prezidents izcēla tehnoloģisko krāpšanos, kas pēdējos gados ir bijusi velokrosa sacensībās. Kongresā arī tika apbalvoti cilvēki, kuri devuši savu ieguldījumu Eiropas riteņbraukšanas attīstīšanai. Viņu vidū bija arī Igaunijas pazīstamais riteņbraukšanas tiesnesis Madis Lepajoe.

2018. gadā UEC kongress notiks no 3. – 4. martam Turcijas pilsētā Stambulā.

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew