Sidebar

Ceturtdien, 23. martā, Rīgā pulcējās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas riteņbraukšanas federāciju vadītāji. Sarunas laikā tika izskatīti jautājumi par Baltijas valstu jaunatnes riteņbraukšanas kalendāra izveidošanu, kopēja treka riteņbraukšanas čempionāta organizēšanu, sieviešu riteņbraukšanas attīstību, kā arī “Baltijas ceļa” daudzdienu velobrauciena attīstīšanu.

 Jaunā riteņbraukšanas sacensību sezona sākusies arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Ar mērķi apspriest nozīmīgākās aktualitātes visu trīs valstu riteņbraukšanas federācijā, Rīgā tikās Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš, Lietuvas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Romualdas Bakutis, kā arī Igaunijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Raivo Rand, ģenerālsekretārs Urmas Karlson un sacensību organizators Allar Tonissaar.

Tikšanās laikā liela uzmanība tika veltīta visu trīs valstu jaunatnes šosejas riteņbraukšanas attīstībai. Prezidenti ieskicēja vienota sacensību kalendāra plānošanu, lai visu trīs valstu jaunajiem riteņbraucējiem būtu iespēja mēroties spēkiem, tādējādi ceļot reģiona kopējo līmeni. Tāpat, tika izskatīts jautājums arī par Baltijas treka riteņbraukšanas čempionāta organizēšanu, ņemot vērā arī pieaugošo Latvijas un Igaunijas sportistu skaitu, kas izmēģina spēkus treka riteņbraukšanā. Lietuvā šobrīd treka riteņbraukšana, ņemot vērā arī velotreka esamību, ir ievērojamu soli priekšā abām pārējām Baltijas valstīm. Tika apspriesta arī sieviešu riteņbraukšanas attīstība Baltijas valstīs, ņemot arī vērā to, ka dāmu riteņbraukšanai aizvien lielāku uzmanību pievērš Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība.

Aizvadītajā gadā “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciens notika tikai Lietuvā, tomēr klātesošie norādīja uz vēlmi attīstīt velobraucienu jaunā līmenī, kas atkal aptvertu visas trīs valstis. Tāpat nopietnu interesi izrādījusi arī Somija, kur velobrauciena posms notika 2014. gadā.

 

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew