Sidebar

Svētdien Norvēģijas pilsētā Bergenā ar komandu braucieniem sākās pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Pirmo reizi par čempioniem kļuva “Team Sunweb” velosportisti. Tikmēr desmito vietu ieguva Vācijas vienība “Bora – Hansgrohe”, kuras sastāvā startēja arī Aleksejs Saramotins. Foto: Bora - Hansgrohe arhīvs.

Turpinot pēdējo gadu tradīcijas, nedēļu garais pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas šajā gadā norisinās Norvēģijas pilsētā Bergenā, startēja ar komandu brauciena sacensībām. Tajās piedalījās pasaules tūres, profesionālās kontinentālās un kontinentālās vienības. Starp 17 vienībām arī Vācijas pasaules tūres komanda “Bora – Hansgrohe”.

Tās sešu sportistu sastāvā tika iekļauts arī 35 gadus vecais Latvijas šosejas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins. Bez rīdzinieka, “Bora – Hansgrohe” sastāvā tika iekļauti arī  - čehs Jans Barta, polis Macejs Bodnars, austrieši Lukass Postlbergs un Patriks Konrads, kā arī vācietis Markuss Burghards.

Dalībnieki mērojās spēkiem 42,5 kilometru garajā distancē bez nopietniem kāpumiem. Trasē gan bija iekļauts bruģa posms, virkne asu pagriezienu un līkumu. No katras komandas tika vērtēti pirmie četri braucēji.

Lielisku braucienu aizvadīja vēl viena Vācijas pasaules tūres komanda “Sunweb”. Tās sastāvā startēja pazīstamais nīderlandietis Toms Dimulēns, Lenards Kamna, Vilko Keldermans, Sorens Anderens, Maikls Metjūss un Sams Omens. Vācu vienības laiks trasē bija 47 minūtes un 50 sekundes (vidējais ātrums 53,3 kilometri stundā). Nevienai no konkurentu vienībām tās arī neizdevās šo laiku uzlabot. Otro vietu izcīnīja ASV vienība “BMC”, uzvarētājiem zaudējot astoņas sekundes. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Sky” vienība ar pašu Kristoferu Frūmu sastāvā. Britu vienība čempioniem zaudēja 22 sekundes. Labāko sešiniekā iekļuva arī pērnā gada čempioni  “Quick – Step Floors”, kā arī “Orica Scott” un “Movistar”.

“Bora – Hansgrohe” uzrādīja desmito labāko rezultātu. No uzvarētājiem Saramotins ar komandas biedriem atpalika par 1 minūti un 55 sekundēm.

Pirmdien pasaules čempionātā norisināsies individuālā brauciena sacensības. No Latvijas izlases pārstāvjiem startēs mūsu U23 grupas braucējs Ēriks Toms Gavars.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā komandu braucienā:

  1. Team Sunweb, 47:50
  2. BMC Racing team, +00:00:08
  3. Team Sky, +00:00:22
  4. Quick – Step Floors, +00:00:35
  5. Orica – Scott, +00:00:43
  6. Movistar, +00:01:19

Latvijas sportistu starti pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā:

Datums, Notikums, Distances garums, Latvijas izlases sportisti:

18.09., U23 vīru individuālais brauciens, 37 km, Ēriks Toms Gavars

19.09., Junioru puišu individuālais brauciens, 21.1 km, Kristers Ansons

22.09., U23 vīru grupas brauciens, 191 km, Ēriks Toms Gavars. Klāvs Rubenis

23.09., Junioru puišu grupas brauciens, 135.5 km, Kristers Ansons. Kristofers Bindemanis

24.09., Elites vīru grupas brauciens, 277 km, Krists Neilands, Aleksejs Saramotins

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew