Sidebar

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) publicējusi oficiālos atlases kritērijus uz 2020. gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm šosejas, BMX, BMX frīstaila, MTB un treka riteņbraukšanas veidos.

Šīs četrgades nozīmīgākais sporta forums – vasaras Olimpiskās spēles – notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā no 2020. gada 24. jūlija līdz 9. augustam. Spēļu programmā iekļautas piecu riteņbraukšanas veidu – šosejas, BMX, BMX frīstaila, MTB un treka – sacensības. Pirmo reizi par olimpiskajām medaļām sacentīsies BMX frīstaila sportisti. UCI publicējusi riteņbraukšanas veidu atlases kritērijus uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm, noskatot arī Olimpiskās kvalifikācijas laika posmus.

BMX riteņbraukšanā vīriešu un sieviešu konkurencē četrgades nozīmīgākajā startā piedalīsies pa 24 sportistiem. Ja sievietēm būs par astoņām dalībniecēm vairāk nekā iepriekšējā olimpiādē, tad vīriešiem Tokijā varēs startēt par astoņiem dalībniekiem mazāk. Olimpiskās kvalifikācijas atlases laika posms noteikts no šī gada 1. septembra līdz 2020. gada 1. jūnijam. 18 no 24 sportistiem tiks atlasīti pēc Olimpiskā Nāciju ranga. Tikmēr BMX frīstaila Olimpiskajās sacensībās startēs pa deviņiem vīru un dāmu sportistiem. Kvalifikācijas periods noteikts no 2018. gada 1. novembra līdz 2020. gada 11. maijam.

Šosejas riteņbraukšanā vīriešu konkurencē Tokijas Olimpiskajām spēlēm kvalificēsies 130 vīrieši un 67 sievietes. Šeit galvenais atlases kritērijs būs UCI pasaules nāciju rangs uz 2019. gada 27. oktobri. Pēc šī ranga vīriešu sacensībām tiks atlasīti 122 sportisti. Individuālajā braucienā, lai droši saņemtu vienu ceļa zīmi, nāciju rangā jābūt labāko 30 skaitā, vai arī kādam no braucējiem jāiekļūst labāko desmitniekā 2019. gada pasaules čempionātā individuālajā braucienā.

MTB riteņbraukšanā Tokijā startēs 38 vīrieši un tik pat sievietes. Olimpiskās kvalifikācijas periods noteikts no 2018. gada 28. maija līdz 2020. gada 27. maijam. Arī šeit lielākā daļa dalībnieku atlasīsies pēc UCI nāciju ranga. Lai saņemtu vismaz vienu vietu, jābūt vismaz 21. vietā.

Treka riteņbraukšanā, kurā iekļautas kopumā sešas disciplīnas vīriešiem un sievietēm, kvalificēsies kopumā 98 vīrieši un 91 sieviete.

Šosejas riteņbraukšanas atlases kritēriji pieejami  ŠEIT:

BMX riteņbraukšanas atlases kritēriji pieejami  ŠEIT:

BMX Frīstaila atlases kritēriji pieejami  ŠEIT:

MTB XCO krosa riteņbraukšanas atlases kritēriji pieejami ŠEIT:

Treka riteņbraukšanas atlases kritēriji pieejami  ŠEIT

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew