Sidebar

Sestdien, 7. jūlijā, Kuldīgas vecpilsētā esošajā Rātslaukumā notiks par labu tradīciju kļuvušās “Čempionu kausa” sacensības šosejas riteņbraukšanā. Sacensībās piedalīties aicināti gan amatieri, kuri sacentīsies par naudas balvām, gan arī elites, U23 un junioru sportisti. Amatieru sacensības sāksies pulksten 20:30, bet Open grupas sportisti pa bruģainajām Kuldīgas ieliņām trasē dosies pēc pulksten 22:00. Foto: Ieva Benefelde.

“Čempionu kauss” šosejas riteņbraukšanā tiek rīkots par godu diviem bijušajiem Kuldīgas novada sporta skolas audzēkņiem, pasaules čempioniem šosejas riteņbraukšanā – Emīlijai Sonkai-Putniņai un Romānam Vainšteinam. Ik gadu sacensībās piedalās dažādas meistarības sportisti ne vien no Latvijas, bet arī Igaunijas un Lietuvas.

Otro gadu pēc kārtas “Čempionu kauss” būs Baltijas valstīs vienīgās nakts kritērija sacensības. Šāds formāts ir ļoti baudāms gan līdzjutējiem, gan pašiem dalībniekiem. Rīkotāji izveidojuši 2,4 kilometru garu apli pa Kuldīgas vecpilsētas ielām, ko dalībnieki veiks vien četrās minūtēs. Pie tam, starta un finiša zonā sportisti brauks pa šķelto bruģi, kas solās būt nopietns pārbaudījums dalībniekiem, kā arī lielisks šovs skatītājiem.

Pirmais starts tiks dots pulksten 20:30, kad 15 apļu sacensības uzsāks amatieru braucēji. Distances laikā tiks izveidoti vairāki starpfiniši, kas nodrošinās papildus intrigu visu sacensību garumā. Amatieru braucējiem šīs reizē būs arī 1. kategorijas Latvijas Riteņbraukšanas federācijas amatieru ranga sacensības. Pie tam, rīkotāji parūpējušies arī par naudas balvām ātrākajiem amatieru sportistiem.

Sacensību kulminācija gaidāma pulksten 22:00, kad starta šāviens tiks dots Open grupai. Tajā apvienojušies elites, U23 un junioru grupu riteņbraucēji. Dalībniekus sagaidīs 25 apļu distance ar starpfinišiem. Burvību šīm startam piedos satumsušās Kuldīgas ielas, kas izgaismosies laternu gaismās. Dalību aizraujošajā velo notikumā apstiprinājis aizvadītās nedēļas nogalē par divkārtējo Latvijas elites čempionu grupas braucienā kļuvušais kuldīdznieks Krists Neilands, kuram konkurenci sagādās citi pašmāju un tuvāko kaimiņu zemju sportisti. Apbalvošana rātslaukumā notiks ap pusnakti.

Īpaši padomāts arī par līdzjutējiem, kas piedalīsies īpašā izlozē. Galvenā balva – jauns velosipēds no “Veloatlaides.lv”. Pieteikties sacensībām iespējams līdz 6. jūnijam, rakstot brīva veida pieteikumu uz elektroniskā pasta adresi: agriskimbors@gmail.com.

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew