Sidebar

No 2. – 12. augustam Glāzgovā un Berlīnē norisinās Eiropas elites čempionāts kopumā septiņos sporta veidos, tostarp olimpiskajos riteņbraukšanas veidos. Latviju nozīmīgajās sacensībās pārstāvēs kopumā 11 riteņbraucēji, kas startēs šosejas, BMX, MTB un treka sacensībās.

Šis gads Eiropas sportā ir īpašs ar to, ka uzreiz septiņos sporta veidos – riteņbraukšanā, vieglatlētikā, ūdenssporta veidos, vingrošanā, airēšanā, triatlonā un golfā – notiek vienā laika periodā divās pilsētās – Glāzgovā un Berlīnē. Visu olimpisko riteņbraukšanas veidu sacensības risinās Glāzgovā. Uz Skotijas lielāko pilsētu devušies vai tuvākajā laikā dosies kopumā 11 Latvijas riteņbraucēji, kā arī viņu treneri un apkalpojošais personāls.

Šosejas riteņbraukšanā Latvijas godu aizstāvēs trīs sportisti. Vīriešu grupas brauciena sacensībās, kas norisināsies sacensību pēdējā dienā, 12. augustā, startēs Krists Neilands un Emīls Liepiņš. Abi mūsu riteņbraucēji šajā sezonā priecējuši ar uzvarām UCI kategorijas sacensībās. Katrs pa reizei triumfējis arī UCI 1. kategorijas velobraucienos Beļģijā. Neilands guvis atzīstamus rezultātus pasaules tūres velobraucienos, kamēr Liepiņš, kurš ir viens no Baltijas valstu labākajiem sprinteriem, divas reizes uzvarējis arī UCI 2. kategorijas velobraucienos. Treneru Toma Flakša un Romāna Vainšteina audzēknis Liepiņš pērn Eiropas elites čempionātā spraigā cīņā izcīnīja cienījamo 13. vietu. Šogad gan viņš, gan arī Krists Neilands darīs visu iespējamo, lai pacīnītos par vēl augstākām vietām.

Latvija tiks pārstāvēta arī sieviešu šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Dalībnieču vidū gan individuālajā, gan arī grupas braucienā būs Lija Laizāne. Mūsu valsts vienīgā profesionālā šosejas riteņbraucēja, kura pārstāv Itālijas komandu “Aromitalia Vaiano”, aizvadīja sekmīgu dalību sieviešu “Giro d Italia” velobraucienā, kur vairākkārt spēcīgajā konkurencē ierindojās TOP 50 skaitā atsevišķos posmos, bet kopvērtējumā ieņēma augstāko vietu starp savām komandas biedrenēm. Sieviešu grupas brauciens notiks jau svētdien, 5. augustā, kamēr individuālais brauciens gaidāms trešdien, 8. augustā.

BMX riteņbraukšanā Eiropas elites čempionātā Latvijas izlases sastāvā sākotnēji tika iekļauti seši sportisti – Edžus Treimanis, Mikus Strazdiņš, Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Diemžēl, bet traumas dēļ nozīmīgajās sacensībās nevarēs startēt nesen kā par valsts čempionu kļuvušais Strazdiņš. Mūsu sportisti jau pabijuši šogad uzceltajā Glāzgovas BMX centrā, kur aizvadīta treniņnometne ar mērķi pēc iespējas labāk iepazīt trasi.

No mūsu valsts sportistiem starptautiskā līmeņa sacensībās visaugstākos rezultātus šogad guvuši – Edžus Treimanis un Vineta Pētersone. Abi pa reizei iekļuvuši labāko sešiniekā Pasaules kausa BMX superokrosā posmā. BMX sacensības notiks piektdien un sestdien (10. un 11. augusts).

MTB Olimpiskā krosa sacensības Glāzgovā norisināsies otrdien, 7. augustā. Elites vīru sacensībās starp citiem Eiropas vadošajiem sportistiem būs arī divi labākie Latvijas kalnu riteņbraucēji – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms. Šajā sezonā labāk starptautiskajā apritē veicies Arnim Pētersonam, kurš izcīnījis rekordaugsto astoto vietu Pasaules kausa izcīņas posmā Čehijā. Tikmēr pērnā gada Eiropas U23 čempionāta ceturtās vietas ieguvējs Mārtiņš Blūms savus labākos rezultātus šajā sezonā centīsies sasniegt sezonas otrajā daļā, kas sāksies tieši ar Eiropas čempionātu.

Latvija tiks pārstāvēta arī treka riteņbraukšanā, kur sacensības jau sākušās. No mūsu valsts trekistiem Eiropas čempionātā startēs pieredzējušais Vitālijs Korņilovs. Mūsu sportists startē sev parocīgajās distancēs – 4 kilometru iedzīšanā, punktu sacīkstē, skrečā un ominumā. Jāizceļ, ka Vitālijs savos 39 gados būs pats vecākais treka riteņbraucējs Eiropas čempionātā.

Latvijas riteņbraukšanas veidu sportistu starti Eiropas elites čempionātā:

  1. - 07. augusts, Treka riteņbraukšana, Vitālijs Korņilovs
  2. un 08. augusts, Sieviešu šosejas riteņbraukšana, Lija Laizāne
  3. augusts, MTB olimpiskais kross, Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms
  4. – 11. augusts, BMX sacensības, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Vineta Pētersone, Vanesa Buldinska
  5. augusts, Vīriešu šosejas riteņbraukšana, Krists Neilands, Emīls Liepiņš

Aktuālais kalendārs

11. maijs - 2. jūnijs

Giro d' Italia velobrauciens (Neilands)

23. - 25. maijs

Tour of Estonia (Latvijas izlase, Amor & Vita - Prodir)

25. maijs

SMScredit.lv BMX čempionāta 2. posms (Ventspils)

25. - 26. maijs

UEC Eiropas kausa BMX 7. - 8. posms (Francija)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew

logo amatieruRangs arfonu 1600x1000

AMATIERU RANGS TOP 6

ŠOSEJA
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ARVISSPRUDE225
2ARTISROZE207
3KRISTERSANSONS155
4OSKARSDANKBARS138
5RAIVISRITUMS137
6NIKLAVSBOLSIS121
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ANASTASIJAKRUMINA240
2SANDAPETUNOVA165
3DANIELALEITANE150
4AIGASTRAZDINA145
5ELINAKIRSAKMENE110
6ZANEKALVERSA-KENGE105
Nr.NosaukumsPunkti
1Dobeles dzirnavnieks/FeelFree687
2EVELO TEAM427
3Amore&Vita-Prodir361
4RRS Purvciems259
5TEAM ZZK255
6Virsotne/MARMOT240
MTB
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ULDISALITIS630
2MATISSBERZINS620
3OSKARSMUIZNIEKS575
4LAURISPURNINS495
5GIRTSCIRVELIS470
6JEKABSJAUNSLAVIETIS465
Nr.VārdsUzvārdsPunkti
1ZANDARUTKOVSKA620
2ANITAANTONE590
3RENATERODIONOVA398
4SANTA SANIJAJURGENA375
5LAURAPIRTNIECE342
6ZANEKALVERSA-KENGE340
Nr.NosaukumsPunkti
1DTG-MySport1952
2ebike Machine1232
3PATRIA BOTTECCHIA1231
4VW Komerctransports - Veloprofs.lv871
5ĀdažiVelo637
6BELO CYCLING PROJECT547