Sidebar

Ceturtdienas vakarā Latvijas Televīzijā notika “Latvijas Gada balva sportā” svinīgā apbalvošanas ceremonija. Divas balvas saņēma riteņbraukšanas veidu pārstāvji. Par gada uzlecošo zvaigzni tika atzīts lielisku sezonu aizvadījušais šosejas riteņbraucējs Krists Neilands, bet augstākajā līmenī Valmierā aizvadītais Eiropas BMX čempionāts izpelnījās gada sporta notikuma balvu.

Ar savu klātbūtni svinīgo apbalvošanas ceremoniju pagodināja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi, populāri pašmāju mūziķi, aktieri un daudzi citi sabiedrībā cienījami, lielu popularitāti ieguvuši cilvēki. Pasākumu tiešraidē LTV1 varēja vērot ikviens televīzijas skatītājs.

Apbalvošanas ceremonijas tēma bija profesionālajiem sportistiem ļoti labi pazīstama – lidojums. Kā skaidroja pasākuma radošā Latvijas Televīzijas komanda, to varēja saprast dažādos līmeņos – no vienas puses tas ir saistīts ar neatņemamu profesionālā sporta daļu – ceļošanu no vienām sacensībām uz nākamajām un reālu lidojumu, no otras – tas ir arī augstais mūsu sportistu sasniegumu lidojums, ar ko varam lepoties un kas ir jānosvin.

Lieliski tika novērtēti riteņbraukšanas veidos paveiktais. Par Latvijas sporta gada uzlecošo zvaigzni tika atzīts šosejas riteņbraucējs Krists Neilands. Kuldīdznieks aizvadīja savu karjeras līdz šim labāko sezonu. Tās laikā tika gūta 5. vieta “Giro d’Italia” posmā, uzvarēts Ungārijas tūres kopvērtējumā un Valonijas lielās balvas viendienu sacensībās. Kristam arī gūta 2. vieta Astūrijas velobrauciena kopvērtējumā un 3. vieta Arktikas tūres kopvērtējumā. Nākamā Kristam būs pirmā sezona pasaules tūres apritē, kas var pavērt iespēju startēt arī “Tour de France” velobraucienā.

Kā Latvijas gada sporta notikums tika novērtēts šovasar Valmierā notikušais Eiropas BMX čempionāts. Sacensības, kuras rīkoja Latvijas Riteņbraukšanas federācija, BMX klubs “Valmieras puikas” un Valmieras pilsētas pašvaldība, tika aizvadītas visaugstākajā līmenī, saņemot atzinību gan no Eiropas un Starptautiskās riteņbraukšanas savienībām, gan arī pašiem dalībniekiem, tostarp izcilākajiem elites braucējiem. Čempionātā startēja 1060 dalībnieki no 26 valstīm, bet sacensības noraudzījās vairāki tūkstoši līdzjutēju. Latvijas sportisti čempionātā izcīnīja 15 medaļas.

 

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew