Sidebar

Straujiem soļiem sācies 2020. gads, kas vasaras sporta veidiem ir īpašs ar to, ka jūlija mēnesī norisināsies četrgades nozīmīgākais sporta forums – Tokijas Olimpiskās spēles. Bez šīm sacensībām, gaidāmas arī virkne citas nozīmīgas šosejas, BMX, MTB un citu riteņbraukšanas veidu sacensības.

Šosejas riteņbraukšana:

Pagājušās sezonas izskaņā tapa skaidrs, ka Tokijas Olimpiskajās spēlēs Latviju varēs pārstāvēt divi šosejas riteņbraucēji, kuriem būs iespēja startēt grupas brauciena sacensībās. Uz divām vietām pretendē visi trīs pasaules tūres komandas pārstāvošie latvieši – Toms Skujiņš, Krists Neilands un Emīls Liepiņš.

Ja pagājušā gadā Latvijai bija viens pasaules tūres pārstāvis (Toms Skujiņš), tad šajā gadā tie būs jau veseli trīs sportisti. Tomam “Trek – Segafredo” komandā pievienosies arī Emīls Liepiņš, bet Krists Neilands turpinās aizstāvēt “Israel Start – Up Nations” vienību, kas starpsezonā ieguvusi pasaules tūres komandas licencei. Sezonas laikā latviešus būs iespējams redzēt prestižākajos pasaules tūres velobraucienos, tostarp grandtūrēs. Interesanti, ka “Tour de France” noslēgsies nedēļu pirms Olimpiskajām spēlēm. Gan Tomam, gan Kristam iepriekšējos gadus tieši pēc grandtūrēm izdevies gūt augstvērtīgus rezultātus viendienu velobraucienos.

Pasaules un Eiropas čempionāti norisināsies jau pēc Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Izteikti kalnains atkal solās būt pasaules čempionāts, kas norisināsies Šveices pilsētā Aiglē, bet Eiropas čempionāts notiks Trentino pilsētā, Itālijā.

Otro gadu pēc kārtas Latvijā reģistrēta Itālijas UCI kontinentālā komanda “Amore&Vita – Prodir”. Tās sastāvā iekļauti arī vairāki mūsu valsts braucēji. Lielākās iespējas sevi apliecināt UCI 1. un HC kategorijas velobraucienos tiks dotas – Viesturam Lukševicam un Mārim Bogdanovičam. Pie sava vārdā tiks arī citi mūsu velosportisti.

Trīs U23 vecuma grupas Latvijas šosejas riteņbraucēji un treneris Toms Flaksis pievienojušies Igaunijas jaunizveidotajai kontinentālajai komandai “Tartu 2024 BCC”. Mūsu gados jaunajiem braucējiem – Kristeram Ansonam, Danielam Kažim un Paulam Rubenim – būs iespēja pakāpeniski sevi attīstīt un pierādīt pieaugušo konkurencē, startējot UCI līmeņa sacensībās. UCI kontinentālā līmeņa komandu “Money Town” turpinās pārstāvēt Mārtiņš Pluto, bet Andris Vosekalns trešo gadu pēc kārtas pārstāvēs Ķīnas komandu “Hengxiang”.

Lijai Laizānei sieviešu UCI profesionālajās komandās šogad pievienosies Līna Svarinska. Ja Lija otro gadu pēc kārtas pārstāvēs Spānijas vienības “Eneicat” godu, tad Līna pievienojusies Itālijas komandai “Eurotarget – Bianchi Vittoria”. Šeit sastāvā pulcētas gados jaunas un sevi pierādīt alkstošas riteņbraucējas. Jāpiemin arī Elīnas Ķiršakmenes pievienošanās Beļģijas komandai “Keukens – Redant”.

Nozīmīgākie notikumi šosejas riteņbraukšanā 2020. gada sezonā:

07.03. Strade – Bianche velobrauciens

21.03. Milano – Sanremo velobrauciens

05.04. Tour of Flanders velobrauciens

12.04. Paris – Roubaix velobrauciens

19.04. Amstel Gold Race velobrauciens

09.05. – 31.05. Giro d’Italia velobrauciens

27.06. – 19.07. Tour de France velobrauciens

25.07. Tokijas Olimpiskās spēles – grupas brauciena sacensības

14.08. – 06.09. Vuelta a Espana velobrauciens

 1. – 13. 09. Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā
 2. – 27.09. Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā

BMX riteņbraukšana:

Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas maratons BMX riteņbraukšanā turpināsies līdz šī gada 31. maijam, kad ASV pilsētā Hjūstonā norisināsies pasaules čempionāts. Joprojām uz četrgades nozīmīgāko sporta forumu gan Latvijas vīri, gan arī abas dāmas – Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska.

Skaidrība par to, vai un cik Latvijas BMX braucēji kvalificēsies Olimpiskajām spēlēm, būs vien pēc pasaules čempionāta. Reālākais variants ir viena dāma un viens vīrs. Labākā situācijā šobrīd atrodas dāmas, kur iespējas kvalificēties būs pēc UCI individuālā ranga. Tikmēr vīriem visas likmes pavisam noteikti jāliek uz pasaules čempionātu. Dalību čempionātā garantējuši – Helvijs Babris un Kristens Krīgers, bet trešais pārstāvis taps zināms maija sākumā pēc iekšējās atlases. Labākā pozīcijā atrodas Mikus Strazdiņš, tomēr cerības saglabā arī – Edvards Glāzers un Filips Krists Rozītis. Pasaules čempionātā visiem izejas pozīcijas būs vienādas.

Neierasti agri sāksies Pasaules kausa sezona BMX superkrosā. Pirmie četri posmi notiks Austrālijā 1. un 2., kā arī 8. un 9. februārī. Aprīlī sekos posmi Mančestras slēgtajā trasē,  bet maija sākumā vadoši elites un junioru sportisti tiksies Nīderlandes pilsētā Papendālē. Pēc Nīderlandes posmiem arī zināsim, kurš būs trešais Latvijas pārstāvis pasaules čempionātā. Papildus punktus pelnīt  būs iespējams Eiropas BMX kausa posmos, kā arī virknē UCI C1 kategorijas sacensību.

Eiropas čempionāts neilgi pirms Olimpiskajām spēlēm, no 10. -12. jūlijam notiks Beļģijas pilsētā Deselā. Junioru konkurencē sevi no labākās puses svarīgākajās sacensībās centīsies apliecināt Niks Rožukalns, kuram pievienosies pērnā gada Eiropas čempions un pasaules vicečempions B16 grupā Edvards Emīls Liberts. Tradicionāli Latvijas bērnu, jauniešu un amatieru grupu sportisti gūst godalgas pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī Eiropas kausa posmos. Tradīcija jāturpina ari 2020. gadā.

Nozīmīgākie notikumi BMX riteņbraukšanā 2020. gada sezonā:

01.- 02. 02. Pasaules kausa BMX superkrosā 1. un 2. posms

 1. – 09.02. Pasaules kausa BMX superkrosā 3. un 4. posms
 2. -19.04. Pasaules kausa BMX superkrosā 5. un 6. posms
 3. – 03.05. Pasaules kausa BMX superkrosā 7. un 8. posms
 4. – 16.05. Pasaules kausa BMX superkrosā 9. un 10. posms
 5. – 31.05. Pasaules čempionāts
 6. – 12.06. Eiropas čempionāts
 7. – 31.07. Tokijas Olimpiskās spēles

MTB riteņbraukšana:

Kalnu riteņbraukšanā Olimpiskā krosa disciplīnā visaugstākā līmeņa elites sacensībās turpinās  startēt Mārtiņš Blūms, kurš pārstāv Nīderlandes komandu “CST Sandd Bafang” vienību. Mārtiņam būs iespēja startē visos Pasaules kausa izcīņas posmos. Kaut nelielas, bet izredzes cēsinieks saglabājis kvalificēties Olimpiskajām spēlēm. Sezonu Blūms plāno iesākt Kiprā, koncentrējoties tieši uz XCO krosa sacensībām. MTB braucējiem punkts Olimpiskajai kvalifikācijai tiks likts īsi pēc Jāņiem, kad Vācijā notiks pasaules čempionāts. Maijā gaidāms arī Eiropas čempionāts.

Sevi apliecināt starptautiskajā arēnā dosies arī jaunie un talantīgie “ZZK” komandas sportisti, kuru mērķis būs kvalificēties 2024. gada Olimpiskajām spēlēm. Junioru konkurencē nopietns spēks solās būt Arvo Godiņš, kamēr Rodžers Petaks debitēs U23 grupā.

MTB maratonā arvien jaudīgāku sniegumu demonstrēt “DTG – MySport” komandas sportists Oskars Muižnieks, kurš varēja lepoties ar 25. vietu pasaules čempionātā. Šogad čempionāts notiks Turcijā. Trase šeit Oskaram varētu būt vēl parocīgāka. Viņam starptautiskajos MTB maratonos šajā gadā pievienosies vēl kāds jaudīgs Latvijas sportists, par ko plašāka sabiedrība tiks informēta drīzumā.

MTB Dowhill disciplīnā visaugstākajā līmenī startēs Paula Žibasa. Aizvadītajā gadā Paula apbružājās sieviešu elites konkurencē, kur spēja iekļūt arī finālā Pasaules kausa posmā.

Nozīmīgākie notikumi MTB riteņbraukšanā 2020. gada sezonā:

 1. – 23.03. Pasaules kausa 1. posms MTB DH
 2. – 03.05. Pasaules kausa 2. posms MTB DH
 3. – 10.05. Pasaules kausa 3. posms MTB DH
 4. – 17.05. Eiropas čempionāts MTB XCO krosā
 5. – 24.05. Pasaules kausa 1. posms MTB XCO krosā
 6. – 07.06. Pasaules kausa 4. posms MTB DH
 7. – 21.06. Pasaules kausa 2. posms MTB XCO krosā un 5. posms DH
 8. – 28.06. Pasaules čempionāts MTB XCO krosā

28.07. Tokijas Olimpiskās spēles MTB XCO krosā

 1. – 16.08. Pasaules kausa 3. posms MTB XCO krosā
 2. – 23.08. Pasaules kausa 4. posms MTB XCO krosā un 6. posms DH
 3. – 06.09. Pasaules čempionāts MTB DH
 4. – 13.09. Pasaules kausa 5. posms MTB XCO krosā un 7. posms DH
 5. – 20.09. Pasaules kausa 6. posms MTB XCO krosā un 8. posms DH

BMX frīstails, Treks un Velotriāls

Olimpisko spēļu kvalifikācija turpinās arī BMX frīstailā. Ar lieliskiem rezultātiem sevi starptautiskā līmeņa sacensībās 2018. gadā pieteica Ernests Zēbolds, bet turpinājums 2019. gadā tik spilgts nesekoja.

Ko nesīs šis gads, redzēsim jau no pirmajiem startiem. Treka riteņbraukšanā starptautiskajā apritē turpina startēt Ainārs Ķiksis un Vitālijs Korņilovs, kamēr 8. un 9. februārī Lietuvā notiks vēsturisks Baltijas valstu čempionāts. Velotriālā, kas nav iekļauts Olimpisko spēļu programmā, latviešiem spilgtākos rezultātus nesuši brāļi Dermaki, bet jau pērn sevi labi piesaka arī jaunie sportisti. Kā būs šogad?

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew