Sidebar

Tokijas olimpisko spēļu organizatori panāca vienošanos par sporta foruma pārcelšanu uz 2021.gadu globālās koronavīrusa pandēmijas dēļ, otrdien informēja BBC. Pārcelšana uz 2021.gadu attiecas arī uz Tokijas paralimpiskajām spēlēm. Izmantotie resursi: lsm.lv. 

Japānas premjers Sindzo Abe otrdien žurnālistiem teica, ka panākta vienošanās ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) par spēļu pārcelšanu uz vienu gadu. "Es piedāvāju pārcelt [olimpiskās spēles] apmēram par vienu gadu un [SOK] prezidents Tomass Bahs deva simtprocentīgu piekrišanu," teica Japānas premjers. "Tas ļaus sportistiem sacensties vislabākajos apstākļos un padarīs pasākumu skatītājiem drošu," viņš piebilda. 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu norise bija plānota no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Vairāku valstu olimpiskās komitejas iepriekš informēja, ka veselības aizsardzības apsvērumu dēļ nepiedalīsies Tokijas olimpiskajās spēlēs, ja to norises laiks paliks nemainīgs.

Pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē tās tiek pārceltas. Iepriekš vairākas olimpiskās spēles ir tikušas tikai pilnīgi atceltas kara dēļ. Spēļu pārcelšana rīkotājiem būs milzīgs izaicinājums, gan loģistikas jautājumu risināšanā, gan infrastruktūras pieejamības dēļ.

Aktuālais kalendārs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew