Sidebar

Francijā aizvadītas Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā sacensības junioru, jauniešu un amatieru grupās. No Latvijas sportistiem labāko sešiniekā iekļuva četri jauniešu grupas sportisti – Līva Lizete Glāzere, Niks Rožukalns, Rolands Pommers un Mikus Freimanis.

Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā otrajā sacensību dienā par godalgām sacentās junioru, jauniešu un amatieru grupu sportisti. Viņu vidū arī virkne Latvijas sportistu, tostarp astoņi Latvijas junioru un jaunatnes izlases sportisti.

Ar lielu interesi tika gaidītas B16 grupas sacensības, kurās Latvijas godu aizstāvēja pasaules vicečempions Niks Rožukalns, kā arī Ronalds Rītiņš un Rolands Pommers (visi Latvijas jaunatnes izlases sportisti). Līdz lielajam finālam spēcīgajā konkurencē aizkļūt izdevās Rožukalnam un Pommeram. Pusfinālos abiem attiecīgi pirmā un ceturtā vieta. Dienas noslēdzošajā braucienā Nikam Rožukalnam pēc starta neizdevās būt līderu trijniekā, tomēr gan viņš, gan arī Rolands Pommers centās uzlabot savas pozīcijas trases turpinājumā. Finišā Rožukalns ieņēma piekto, bet Pommers, kuram šis ir viens no līdz šim labākajiem rezultātiem starptautiskajās karjerā, sesto vietu.

G14 meiteņu grupā lielajā finālā iekļuva jaunatnes izlases dalībniece Līva Lizete Glāzere. Tajā spraigā un notikumiem bagātā cīņā mūsu sportiste prata izcīnīt augsto ceturto vietu. Šajā pat grupā puišiem starp astoņiem labākajiem sportistiem iekļuva Mārtiņš Zadraks. Finālā pirmajā virāžā viņš bija spiests piedzīvot kritienu, noslēgumā ieņemot astoto vietu.

Vēl viens no Latvijas sportistiem, kurš sasniedza lielo finālu, bija B13 grupā startējušais Mikus Freimanis. Trenera Jāņa Lapsiņa audzēknis, kurš pērn izcīnīja Eiropas čempiona titulu, līdz finālam bija uzvarējis visos braucienos. Noslēdzošajā braucienā Freimanim neizdevās tik labs starts, tomēr viņš nepadevās ne mirkli un prata finišēt piektajā vietā.

Junioru grupas sacensībās priekšbraucienus pārvarēja visi trīs Latvijas sportisti – Edvards Glāzers, Filips Krists Rozītis un Rinalds Jānis Kārkliņš. Tomēr neviens no viņiem neiekļuva labāko četriniekā savos astotdaļfināla braucienos.

Svētdien par godalgām sacentīsies jaunāko grupu braucēji līdz 12 gadu vecumam. Viņu vidū arī kupls Latvijas braucēju skaits.

Latvijas izlases sastāvs:

Edvards Glāzers, Tālava/ VBSS, Juniori

Filips Krists Rozītis, BMX Rīga/ AKSSC, Juniori

Niks Rožukalns, Saldus BMX klubs Ozolēni/ AKSSC, B16

Ronalds Rītiņš, Ventspils Spars, B16

Rolands Pommers, Ventspils Spars, B16

Emīls Edvards Liberts, Mārupe/ AKSSC, B15

Mārtiņš Zadraks, Mārupe/ AKSSC, B14

Līva Lizete Glāzere, Tālava/ VBSS, G14

 

Ivo Lakučs – Latvijas BMX izlases galvenais treneris

Miks Puķītis – Latvijas jaunatnes BMX izlases galvenais treneris

Artis Ozols - Latvijas BMX izlases menedžeris

Gundars Osis - Latvijas BMX izlases mehāniķis

Elvis Puroms - Latvijas BMX izlases fizioterapeits

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew