Sidebar

Piektdien Glāzgovā notiekošajā Eiropas čempionātā sacensības uzsāk BMX riteņbraucēji, kuru vidū būs arī pieci Latvijas izlases sportisti – Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Ceturtdien mūsu braucēji aizvadīja oficiālos treniņbraucienus. Foto: Sanda Tūtere.

Eiropas elites čempionāts BMX riteņbraukšanā norisinās Glāzgovas BMX centrā, kas tapis vien šī gada pavasarī. Šajā vasarā, ar mērķi labāk sagatavoties nozīmīgajām sacensībām, Eiropas čempionāta trasē treniņnometni aizvadīja Latvijas pieaugušo BMX izlase.

Ceturtdien mūsu izlases sportisti – Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska – kopā ar citu valstu braucējiem aizvadīja oficiālos treniņbraucienus. Ja treniņnomentē latvieši saskārās ar Glāzgovai raksturīgo spēcīgo vēju, tad oficiālajos treniņos vējš bija krietni mazāks un ārā spīdēja saule. Visi pieci mūsu sportisti centās atkost pēdējās trases viltības un samērojās ar konkurentiem startā. Nopietnāko incidentu treniņā piedzīvoja pasaules čempions Silveins Andrē. Francūzis pirmās taisnes beigu daļā pieļāva kļūdu, kam sekoja kritiens un nolauzta velosipēda dakša. Trasi viņš varēja atstāt paša spēkiem.

Sacensības BMX braucēji uzsāks piektdien, kad gaidāmi priekšbraucieni. Pirmie starti paredzēti pulksten 12:00. Gan vīrieši, gan arī sievietes veiks trīs priekšbraucienus. Izšķirošā cīņa par godalgām Glāzgovas trasē risināsies sestdien, kad jau pulksten 10:05 pēc vietējā laika gaidāmi vīru astodaļfinālu braucieni. Pēc tiem arī ceturtdaļfināli, kā arī pusfināli un lielie fināli.

Latvijas BMX izlases sastāvs Eiropas elites čempionātam:

Edžus Treimanis, MŠA - Valmieras puikas

Kristens Krīgers, Mītavas kumeļi/ AKSSC

Helvijs Babris, MŠA - Valmieras puikas/ AKSSC

Vineta Pētersone, Smiltenes BJSS/ AKSSC

Vanesa Buldinska, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS AKSSC

Izlases galvenais treneris, Ivo Lakučs

Menedžeris, Artis Ozols

Mehāniķis, Gundars Osis

Fizioterapeits, Oskars Urbanovičs

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew