Sidebar

Svētdien Argentīnas galvaspilsētā Buenosairesā notiekošajās Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu BMX riteņbraukšanas pāru sacensībās Latvijas duets, Edvards Glāzers un Airisa Galiņa, izcīnīja ceturto vietu. Lielisku sniegumu demonstrēja Glāzers, kurš izcīnīja uzvaru puišu sacensībās, bet Galiņa piedzīvoja kritienu pirmajā pusfināla braucienā un bija spiesta no tālākas cīņas izstāties. Foto: Nico Van Dartel.

Sestdien ar krāšņu atklāšanas ceremoniju tika ievadītas trešās vasaras Pasaules Jaunatnes Olimpiskās spēles. Jau svētdien sacensību pirmajā dienā medaļu komplektu sadalīja BMX trases sportisti. Sacensību formāts paredzēja to, ka puišu un meiteņu rezultātus summēja kopā. Tādējādi, lai cerētu uz uzvaru, nepietika ar viena sportista sekmīgu rezultātu. Kopumā sacensībās piedalījās 16 valstu pāri. Latvijas godu nozīmīgajās sacensībās aizstāvēja Edvards Glāzers un Airisa Galiņa.

BMX sacensības iesākās ar trijiem pusfināla braucieniem. Puišu konkurencē Edvards Glāzers pirmajā pusfināla braucienā izcīnīja uzvaru, uzreiz aiz sevis atstājot kolumbieti Huanu Ramiresu. Otrajā braucienā trenera Olafa Lakuča audzēknis finišēja otrais, piekāpjoties Ramiresam. Tikmēr noslēdzošajā braucienā Glāzeram piektā pozīcija. Trīs braucienu summā ar iegūtajiem astoņiem punktiem Glāzers finālam kvalificējās kā otrais no sava pusfināla.

Lielajā finālā Edvardam Glāzeram bija ceturtā celiņa izvēle. Mūsu sportists spēja veikt lielisku startu, pirmajā taisnē nonākot līderpozīcijās. Valmierietis savas pozīcijas nevienam no konkurentiem neatdeva līdz finišam. Edvards izcīnīja vienu no savām lielākajām uzvarām līdzšinējā karjerā.

Meitenes sacentās pēc tāda pat formāta kā puiši. Pirmajā pusfināla braucienā Airisa Galiņa piedzīvoja ļoti nepatīkamu kritienu, kas liedza ventspilniecei sasniegt finišu. Lai arī kā sportiste nevēlējās turpināt sacensības, tomēr gūtais savainojums to liedza paveikt. Uzvaru meiteņu sacensībās izcīnīja šveiciete Zoe Klasensa.

Par Pasaules Jaunatnes Olimpiskajiem čempioniem kļuva Krievijas sportisti – Iļja Beskrovņijs un Barbara Ovčiņikova. Abi sportisti finālos izcīnīja otrās vietas. Sudraba godalga Šveicei (astotā un pirmā vieta), bet bronzas medaļa Kolumbijai (piektā un trešā vieta). Latvija 16 valstu konkurencē izcīnīja augsto ceturto vietu.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew