Sidebar

14. novembrī jau 12. gadu norisinājās ikgadējā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju pasniegšanas ceremonija, kurā stipendiāti parakstīja līgumus un saņēma atzinības rakstus par spēju savienot augsta līmeņa sportu ar sekmīgām studijām augstskolā. Kopumā stipendijas šogad tika piešķirtas 38 sportistiem, tostarp BMX braucējam Helvijam Babrim. 

 Elektrum Olimpiskajā centrā Rīgā klātesošos stipendiātus uzrunāja un sporta gaitas ar sekmīgām studijām augstskolā savienot motivēja LSFP prezidents Einars Fogelis, Sporta stipendiju komisijas priekšsēdētāja, profesore Agita Ābele un stipendiātu vārdā uzrunu teica kamaniņbraucēji brāļi Andris un Juris Šici.

A. Ābele uzsvēra, ka svarīgi vispirms pašam sportistam sagatavoties un noskaņoties studiju procesam: “Ir jārada atbalstoša vide sportistiem, ir jābūt personībai, kura gribētu un varētu sportu apvienot ar studijām, ir jābūt ticībai un spējai uzdrošināties to darīt.” No riteņbraukšanas veidu pārstāvjiem stipendiju saņēma BMX sportists Helvijs Babris, kurš ieguva 700 EUR lielu stipendiju. 

Visvairāk stipendijas ieguvēju studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā – 17, Rīgas Stradiņa universitātē un Rīgas Tehniskajā universitātē – katrā pa četriem stipendiātiem, Latvijas Universitātē un Latvijas Lauksaimniecības universitātē – pa trīs, Daugavpils Universitātē – divi, Vidzemes Augstskolā, Liepājas Universitātē un Latvijas Kultūras akadēmijā, kura ir pirmo reizi pārstāvēta LSFP sporta stipendiātu vidū, – pa vienam.
Savukārt divi Sporta stipendiju ieguvēji mācās ārzemju augstskolās: kērlingiste Madara Bremane studē Skotijā, Glāzgovas Kaledonijas universitātē, vieglatlēts Daniels Bambals – Tartu Universitātē Igaunijā.

Stipendiju komisija saņēma pavisam 63 studējošo sportistu pieteikumus.

LSFP Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu, sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām. Stipendija paredzēta tieši stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew