Sidebar

Tituliem bagātais Latvijas BMX braucējs Edžus Treimanis 30 gadu vecumā noslēdzis profesionālo sportista karjeru. Tās laikā valmierietis izcīnījis uzvaru Eiropas elites čempionāta kopvērtējumā, ieguvis devīto vietu Londonas Olimpiskajās spēlēs, vairākkārt iekļuvis labāko sešiniekā pasaules elites čempionātā un Pasaules kausa posmos, kā arī bijis daudzkārtējs Latvijas čempions. Kaspars Suškevičs. 

Valmierietis Edžus Treimanis savas profesionālās karjeras laikā ir bijis viens no tehniskākajiem trases braucējiem. Tas ļāvis izcīnīt virkni augsta līmeņa panākumu. 2004. gadā pasaules čempionātā U16 vecuma grupā Treimanis izcīnīja augsto trešo vietu. Elites vīru grupā Treimanis 2011. gadā izcīnīja otro vietu Eiropas čempionāta kopvērtējumā, bet gadu vēlāk triumfēja šajās sacensībās.

Latvijas BMX sportists arī spēja sekmīgi kvalificēties Londonas Olimpiskajām spēlēm, tajās izcīnot cienījamo devīto vietu. 2014. gada pasaules čempionātā Edžus ieguva augsto ceturto vietu, bet divus gadus vēlāk šajās sacensībās bijis sestais. Mūsu sportists arī atzīstami startējis Pasaules kausa izcīņā BMX superkrosā, vairākas reizes ieņemot vietas labāko sešiniekā. Pēdējo reizi uz goda pjedestāla Pasaules kausa posmā Treimanis kāpa 2017. gadā, kad izcīnīja trešo vietu Beļģijas posmā. Šajā gadā labākais rezultāts šajās prestižajā seriālā latvietim bija izcīnītā sestā vieta Francijas posmā.

Profesionālā sportista statusā Edžum šī bija pēdējā sezona. No BMX gan viņš prom nav aizgājis, jo uzsācis jauno sportistu trenēšanu Rīgā. Tāpat viņš neizslēdz iespēju vēl iziet uz starta atsevišķās sacensībās. Nesen kā Edžus Treimanis atklājis jauni trenažieru zāli savā dzimtajā pilsētā Valmierā – “Valmiera Fitness”, kuru apmeklēt aicināti kā valmierieši tā pilsētas viesi.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija un visa Latvijas BMX saime izsaka pateicību Edžum Treimanim par aizvadītu sekmīgo karjeru un dāvātajām pozitīvajām emocijām pēc izcīnītām augstām vietām starptautiskā mēroga sacensībās. Edžus ir bijis un būs paraugs jaunajiem sportistiem gan trasē, gan ārpus tās.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew