Svētdien Mančesterā aizvadīts UCI Pasaules kausa BMX superkrosā otrais posms. Sieviešu elites grupā līdz ceturtdaļfināla fāzei aizkļuva Vanesa Buldinska, kura sacensību noslēgumā ieņēma 22. vietu. Dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja Manona Valentino, kamēr vīru konkurencē spožs triumfs mājiniekam Kai Vaitam.

Pirmie divi jaunās sezonas Pasaules kausa posmi BMX superkrosā aizvadītās nedēļas nogalē tika aizvadīti Lielbritānijas pilsētas Mančesteras slēgtajā trasē. Sacensības pulcēja izcilākos pasaules BMX sportistus, kuri cīnījās par vērtīgajiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem.

Svētdien tika aizvadītas otrā posma sacensības. Sieviešu elites grupā abām Latvijas sportistēm – Vanesai Buldinskai un Vinetai Pētersonei neizdevās ar pirmo piegājienu pārvarēt pirmo kvalifikācijas kārtu. Abām mūsu meitenēm bija iespēja sacensības turpināt caru pēdējās cerības braucienu. Tajā Vanesa Buldinska izcīnīja otro vietu  un tika tālāk, kamēr Vineta Pētersone ieņēma ceturto pozīciju, kas lika noslēgt sacensības.

Ceturtdaļfinālā Vanesa startēja vienā braucienā ar pasaules čempioni Lauru Smuldersu un divkārtējo olimpisko čempioni Marianu Pahonu. Trenera Ivo Lakuča audzēkne ieņēma sesto vietu, pusfinālā neiekļūstot. Sacensību noslēgumā 43 dalībnieču konkurencē Buldinskai 22. vieta, kamēr Vineta Pētersone tika ierindota 38. pozīcijā. Lielajā finālā uzvarēja francūziete Manona Valentino, bet otrā bija krieviete Natālija Afremova. Laurai Smuldersai nācās piedzīvot kritienu. Finišu nīderlandiete sasniedza astotajā vietā.

Vīru elitē pirmo kvalifikācijas kārtu no trijiem Latvijas braucējiem spēja pārvarēt tikai Kristens Krīgers. Mikus Strazdiņš un Helvijs Babris tikmēr bija spiesti noslēgt sacensības, jo abiem neizdevās pārvarēt arī pēdējās cerības braucienu kārtu. Savā 1/16 daļfināla braucienā Kristens Krīgers līdz pat pēdējiem metriem cīnījās par vietu četriniekā, tomēr finišu viņš sasniedza sestajā vietā un tālāk netika.

Par prieku mājiniekiem, uzvaru lielajā finālā guva jaunais britu talants Kai Vaits, kurš uzreiz aiz sevis atstāja Niku Kimmanu un Djēgo Alehandro Arboledu no Kolumbijas.

Starptautiskā BMX sacensību sezona turpināsies 4. un 5. maijā, kad Norvēģijā norisināsies UEC Eiropas BMX kausa 5. un 6. posma sacensības. Tikmēr nedēļu vēlāk Nīderlandē esošajā Papendāles trasē 3. un 4. posms tiks aizvadīts UCI Pasaules kausā BMX superkrosā.