Sidebar

Jaunajā BMX trasē Valmierā ir pabeigti 20.maijā uzsāktie BMX trases trīs virāžu, pirmā tramplīna taisnes, starta kalnu pakājes un finiša taisnes asfaltēšanas darbi. SIA “SANART” būvdarbu vadītājs Andris Treimanis stāsta, ka šādā trajektorijā asfaltēšana Latvijā tika veikta pirmo reizi un tas prasījis saskaņotu būvnieku komandas un rūpīgu roku darbu.

Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs stāsta, ka trasē asfaltētas atsevišķas vietas vairāku svarīgu iemeslu dēļ: “Lai sportisti nezaudētu ātrumu, lai virāža būtu noturīgāka pret laikapstākļu negatīvo ietekmi un, lai trase būtu vieglāk un ekonomiskāk uzturama, jo asfaltētajos posmos neveidosies bedres.”

Virāžu asfaltēšana nebija pirmais un arī vēl nav pēdējais izaicinājums būvniekiem un unikalitāte Latvijas mērogā. Lai lietus radītā slīdamības riska dēļ starta kalnu stāvajā slīpumā, nebūtu jāatceļ sacensības, starta kalni  veidoti no betona. Betonēšanas darbiem tika speciāli iegādāta iekārta no ASV.

Izņemot asfaltētos posmus, pārējā trasē ir grants segums, kas nākotnē to ļaus elastīgi mainīt līdz ar to padarot to interesantāku gan BMX sportistiem, gan skatītājiem.

Jau uzsākti trases teritorijas labiekārtošanas darbi  - celiņu un laukumu asfaltēšana un teritorijas iežogošana. Paliekošas skatītāju tribīnes objektā nav plānotas, uz katrām sacensībām, atkarībā no plānotā apmeklējuma, tajā tiks izvietotas pagaidu tribīnes.

Starta ēkām ir paveikti karkasa konstrukciju montāžas darbi, uzsākta ārsienu karkasa un fasādes montāža. Līdz ar to atlikusi vairs neliela daļa darbu līdz pilnīgai trases un starta kalnu pabeigšanai. Ātrāk sākt treniņus ir svarīgi ne tikai BMX sportistiem, lai izmantotu mājas trases priekšrocības, bet arī trases tehniskajam stāvoklim stāsta I. Lakučs: “Vairāk pa to braucot, trases virskārta vairāk tiks pieblietēta un tajā mazāk uzsūksies ūdens un trases segums mazāk tiks bojāts.”

Šī būs Latvijā lielākā, ātrākā un sarežģītāka BMX sacensību trase. Tas ļaus dažāda vecuma sportistiem labāk trenēties un sasniegt augstus rezultātus.

Jau pavisam drīz no 11.- 14.jūlijam jaunajā BMX trasē divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga dzimtajā pilsētā notiks Eiropas BMX čempionāts. Šīs būs vienas no sezonas nozīmīgākajām sacensībām Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā, tādējādi uz starta redzēsim visus labākos Eiropas elites braucējus. Čempionāts būs sezonas nozīmīgākās sacensības visiem Latvijas BMX braucējiem. Biļetes jau iegādājamas internetā - bezrindas.lv un ar maksājuma karti Valmieras peldbaseina kasē.

Plānots, ka sacensībās piedalīsies vairāk nekā 800 sportistu no vismaz 25 valstīm. Organizatori sagaida vairāk nekā 3500 līdzjutēju no Latvijas un citām Eiropas valstīm.

Eiropas BMX čempionātu Latvijā rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Sacensības finansiāli atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija.

Visa informācija par Eiropas BMX čempionātu pieejama mājaslapā www.eurobmx2019.eu, kā arī sociālo tīklu Facebook un Instagram kontos.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew