Sidebar

No 11. – 14. jūlijam Valmierā gaidāmajam Eiropas BMX čempionātam reģistrējušies 1060 dalībnieki no 25 valstīm. Latviju nozīmīgajā notikumā pārstāvēs 230 dalībnieki. Elites grupā uz starta 13. jūlijā redzēsim tādas pasaules BMX zvaigznes kā – Niku Kimmanu, Žorisu Dodē, Silveinu Andrē, Kailu Evansu un Lauru Smuldersu.

Lielākais BMX notikums Latvijas vēsturē strauji tuvojas. Jau nākamās nedēļas nogalē jaunuzceltajā BMX trasē, kas šonedēļ gaidāmajā Latvijas čempionātā tiks pie nosaukuma, pulcēsies visas vecuma un meistarības braucēji no visas Eiropas. Aizvadītajā nedēļā noslēdzās dalībnieku oficiālā pieteikšanās.

Kļuvis zināms, ka šī gada Eiropas BMX čempionātā piedalīsies 1060 dalībnieki, kas pārstāvēs 25 dažādas valstis. Lielākā pārstāvniecība mājiniekiem. Latvijas godu aizstāvēs 237 dalībnieki. Otra lielākā pārstāvniecība ir Francijai – 151 braucējs, tostarp esošais pasaules čempions Silveins Andrē un vairākkārtējais pasaules čempions Žoriss Dodē. 105 braucēji būs no Nīderlandes. Viņu vidū pasaules čempione sievietēm  Laura Smuldersa, kā arī Pasaules kausā dominējošais Niks Kimmans. Vēl jāizceļ arī Beļģija un Krievija, no kurām Valmierā redzēsim attiecīgi – 97 un 87 sportistus.

Eiropas BMX čempionāts Valmierā startēs jau ceturtdien, 11. jūnijā, kad notiks oficiālie treniņi. Pirmās sacensības gaidāmas piektdien. No pulksten 17:30 par godalgām sacentīsies krūzeru grupu sportisti. Sestdien no pulksten 10:15 – 16:30 sacensības aizvadīs jaunāko grupu braucēji no 7 – 12 gadiem. Tikmēr otrās dienas kulminācija gaidāma no pulksten 18:30. Sacensības tad uzsāks elites un junioru braucēji. Pēc priekšbraucieniem notiks arī svinīgā čempionāta atklāšana.

Svētdien, kad gaidāma čempionāta noslēdzošā diena, no pulksten 10:15 sacensības uzsāks jauniešu un amatieru grupu sportisti.

Eiropas BMX čempionātu Latvijā rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija un BMX klubs “Valmieras puikas” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Visa informācija par Eiropas BMX čempionātu pieejama mājaslapā – www.eurobmx2019.eu, kā arī sociālo tīklu Facebook un Instagram kontos.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew