Latvijas BMX sportists Klāvs Lisovskis izcīnījis otro vietu Beļģijas pilsētā Zolderā notiekošajā pasaules čempionātā krūzeru M25/29 grupā. Renāram Augam M17-24 krūzeru grupā izdevās gūt septīto vietu.

Tradicionāli pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kas pēc četru gadu pārtraukuma norisinās Beļģijas pilsētā Zolderā, sākās ar krūzeru sacensībām. Latviju krūzeros pārstāvēja kopumā deviņi sportisti.

M25/29 grupā līdz visus trīs priekšbraucienus uzvarēja Klāvs Lisovskis. Ceturtdaļfinālā viņš ieņēma otro vietu, pusfinālā atkal bija labākais. Finālā latvietis izvirzījās vadībā, tomēr trešās taisnes beigās Klāvs pieļāva kļūdu. Tas ļāva viņu apsteigt nīderlandietim Robinam Van Der Kolkam. Tikmēr Lisovskis finišēja otrajā vietā. Pusfinālā šajā grupā iekļuva Roberts Treimanis, kuram līdz finālam pietrūka viena vieta.

No Latvijas M17-24 grupas sportistiem vistālāk aizkļuva smiltenietis Renārs Auga. Arī viņam izdevās uzvarēt visus priekšbraucienus, kam sekoja divas otrās vietas pirmajos izslēgšanas braucienos. Pusfinālā Auga bija trešais. Lielajā finālā mūsu sportists finišēja septītajā vietā. 12 gadus veco krūzeru grupā pusfinālu sasniedza Oskars Mežraups. Cīņā par iekļūšanu finālā Mežraups savā pusfināla braucienā finišēja sestajā vietā.

Trešdien sacensības aizvada jaunāko grupu sportisti puišu un meiteņu grupās.

Trešdien no pulksten 09:45 (pēc Latvijas laika) sacensības gaidāmas jaunāko grupu sportistiem – puišiem no 5 – 11 gadiem un meitenēm no 5 – 13 gadiem. Ceturtdien sacentīsies jaunieši no 12 – 16 gadiem, jaunietes no 14 – 16 gadiem un amatieres. Piektdien notiks vīriešu amatieru sacensības, bet čempionāta kulminācija tiks sasniegta sestdien, kad medaļu komplektus sadalīs elites un junioru sportisti.

Pasaules BMX čempionāta programma:

24.07. Puišu B5 – B11 un meiteņu G5 – G13 sacensības

25.07. Jauniešu puišu B12 – B16, meiteņu G14 – G16 un amatieru sieviešu sacensības