Sidebar

Sestdienas vēlā vakarā pēc Latvijas laika Argentīnā aizvadīts UCI Pasaules kausa BMX superkrosā 9. posms. Visaugstāk no Latvijas sportistiem aizkļuva Vanesa Buldinska, kura iekļuva ceturtdaļfinālā, sacensību noslēgumā tiekot ierindota 23. vietā. Pasaules kausa sezona noslēgsies svētdien ar 10. posma sacensībām.

UCI Pasaules kauss BMX superkrosā 9. un 10. posmu šajā nedēļas nogalē noslēdzas Argentīnas pilsētā Santjago del Estero. Sestdien sportisti sacentās devītā posma sacensībās. Viņu vidū arī pieci Latvijas sportisti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Strazdiņš, Vanesa Buldinska un Vineta Pētersone.

Sacensību formāts jau ierastais. Pirmās kvalifikācijas brauciens, kam seko izslēgšanas braucieni. Sieviešu elitē pirmo kārtu sekmīgi pārvarēja Vanesa Buldinska. Augstas klases sportistu sagatavošanas centra Valmiera un “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” pārstāve savā braucienā bija ceturtā. Vanesa, kura startēja par spīti savainojumam, pārvarēja arī nākamo kārtu. Astotdaļfinālā viņa bija ceturtā, no tālākas cīņas izslēdzot vienu no vadošajām Krievijas sportistēm Natāliju Suvorovu. Ceturtdaļfinālā, startējot vienā braucienā arī ar divkārtējo olimpisko čempioni Mariano Pahonu, trenera Ivo Lakuča audzēkne bija sestā un no tālākas cīņas izstājās. Sacensību noslēgumā Vanesai 23. vieta.

Otra mūsu sportiste Vineta Pētersone pirmās kvalifikācijas kārta braucienā ieņēma piekto vietu. Diemžēl, pēdējās cerības braucienā mūsu sportiste bija spiesta izstāties un tālāk netika. Uzvarēja titulētā Laura Smuldersa no Nīderlandes, otrajā un trešajā vietā atstājot Natāliju Afremovu no Krievijas un Feliciju Stenčilu no ASV.

Vīru konkurencē līdz 1/16 daļfinālam aizkļuva Helvijs Babris un Kristens Krīgers. Šo kārtu abi nepārvarēja. Helvijam savā braucienā sestā, bet Kristenam septītā vieta. Mikus Strazdiņš apstājās pēdējās cerības braucienā. Uzvarēja argentīnietis Gonzalo Molina, apsteidzot ekvadorieti Alfredo Kampo un Romeinu Majē no Francijas.

Pasaules kausa izcīņas sezona noslēgsies svētdien ar 10. posmu. Sacensību sākums pēc Latvijas laika – pulksten 19:00.

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew