Aizvadītās nedēļas nogalē Sanetjenes pilsētā aizvadītas prestižā Francijas kausa izcīņas posmi, kuros startēja arī divi Latvijas sportisti. Svētdien notikušajās “Indoor de Sant Etiene” sacensībās sieviešu elites grupā septīto vietu finālā ieņēma Vineta Pētersone. Foto: Nico Van Dartel.

Turpinot tradīcijas, decembra sākumā vienā no Francijas vadošajiem iekštelpu BMX centriem, kas atrodas Sanetjenes pilsētā, norisinājās divi Francijas kausa izcīņas posmi. Abām sacensībām tika piešķirta UCI C1 kategorija. Sacensības pulcēja ne vien lielāko daļu vadošo Francijas sportistu, bet arī virkni braucējus no citām valstīm. Latviju abas dienas pārstāvēja divi sportisti. Vīriešu elites grupā startēja Mikus Strazdiņš, bet dāmu elitē Vineta Pētersone.

Sestdien norisinājās “Trophee des Nations” sacensības. No mūsu sportistiem sekmīgāks starts padevās Vinetai Pētersonei. “Thrill Factory” komandu pārstāvošā “Smiltene/ AKSSC Valmiera” sportiste 26 dalībnieču konkurencē iekļuva pusfinālā, kur gan labāko četriniekā neiekļuva. Sacensību noslēgumā viņai 12. vieta. Uzvarēja Pētersones vienaudze Betanija Šrīversa no Lielbritānijas.

Mikus Strazdiņš vīru elites grupā līdz izšķirošajiem braucieniem par uzvaru netika. Sacensību noslēgumā “Tālava VBSS” un AKSSC Valmiera pārstāvim 51. vieta starp 75 sportistiem. Uzvarēja mājinieks Arturs Pilards.

Svētdien dalībnieki jau sacentās “Indoor de Sant Etiene” sacensībās. Sieviešu elitē Vinetai Pētersonei izdevās sasniegt dienas lieko finālu. Tajā trenera Ģirta Kātiņa audzēkne ieņēma septīto vietu. Atkal uzvarēja Šrīversa. Vīru konkurencē triumfēja pasaules eksčempions Silveins Andrē, bet Strazdiņam 70. pozīcija.