Sidebar

Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” nominācijā "Jauna inženierbūve" 1. vietu ieguvusi Māra Štromberga BMX trase "Valmiera". Pasūtītājs – Valmieras pilsētas pašvaldība, būvprojekts – SIA “Balta istaba”, būvnieks – SIA “SANART”, būvuzraudzība – SIA "Būvuzraugi LV". Foto: Ēriks Božis. 

Trase nosaukta valmierieša, pirmā un vienīgā divkārtējā olimpiskā čempiona BMX riteņbraukšanā Māra Štromberga vārdā. Viņš nesis Latvijas un Valmieras vārdu pasaulē un veicinājis BMX sporta popularitāti un attīstību. Valmieriešu lepošanās ar Māri Štrombergu un viņa sasniegumiem, neatlaidību, mērķtiecību, spēku, izturību un ātrumu ir tas, ko arhitekte Ilze Rukmane-Poča atainojusi ēkas arhitektūrā.

Pasaules līmeņa BMX trases Valmierā veidošanā tika piesaistīti speciālisti ar starptautisku pieredzi BMX trašu būvniecībā Eiropas, pasaules čempionātiem, kā arī olimpiskajai BMX trasei Tokijā. Vairāk nekā 12 000 m2 lielajā teritorijā ir izbūvēta trase un ēkas ar starta kalniem 5m un 8m augstumā, dodot iespēju jaunākajiem BMX braucējiem startēt arī no 3m augstuma. Starta ēkā ir iekštelpu treniņu telpas, mehāniskās darbnīcas riteņu apkopei, lekciju un atpūtas telpas sportistiem, noliktavas, telpas treneriem un ģērbtuves.

Objekts ekspluatācijā tika nodots 2019.gada 17.jūnijā. Jau no 11. līdz 14. jūlijam Valmiera uzņēma Eiropas čempionātu BMX riteņbraukšanā ar 1060 sportistiem no 26 valstīm, tā radot vienu no lieliskākajām sacensību pieredzēm sportistiem un līdzjutējiem un ievērojamu ekonomisko devumu reģionam un valstij kopumā.

Latvijas būvju konkurss “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” šogad kopskaitā saņēmis 162 pieteikumus (https://www.buvniekupadome.lv/konkurss/konkurss-latvijas-buvniecibas-gada-balva-2019-labakas-162-latvijas-buves/). Visi konkursam pieteiktie objekti ir aplūkojami fotoizstādē Līvu laukumā Rīgā līdz 2020.gada marta beigām. Sabiedrībai ir iespēja gūt pilnvērtīgu priekšstatu, kas noticis Latvijas būvnozarē 2019.gada laikā. Konkurss notiek jau sesto gadu, tas iemantojis plašu popularitāti nozares profesionāļu vidū un sabiedrībā.

Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2019” Valmieras pilsētas pašvaldība bija iesniegusi trīs objektu pieteikumus. Līderi godalgoti desmit nominācijās (publiskā ārtelpa, fasāžu atjaunošana, jauna dzīvojamā ēka, koka būve, restaurācija, jauna sabiedriska ēka, pārbūve, jauna inženierbūve, industriālā būve, inženierbūvju/ infrastruktūras būvju pārbūve). Rezultāti tika paziņoti 2020.gada 10.martā.

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew