Sidebar

Aktuālajā Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) BMX rangā junioru konkurencē šobrīd septītajā vietā atrodas Niks Rožukalns. Sieviešu elitē Vineta Pētersone ieņem 30. vietu, kamēr vīru konkurencē visaugstāk no latviešiem ir Helvijs Babris, ieņemot 42. pozīciju. Olimpiskajā nāciju rangā Latvijas vīri tikmēr ieņem 12. vietu.

Ņemot vērā, ka sports, tostarp riteņbraukšana, visā pasaulē ir apstājies, iesaldēts arī UCI rangs visos riteņbraukšanas veidos. BMX riteņbraukšanā šajā sezonā tika aizvadītas vien pāris augsta līmeņa sacensības, tomēr tajās pie UCI punktiem spēja tikt vairāki Latvijas elites un junioru sportisti. Jāņem vērā, ka UCI individuālajā rangā tiek ņemti vērā sportistu uzrādītie rezultāti gada griezumā.

JUNIORI:

Visaugstāk no visiem Latvijas BMX sportistiem individuāli šobrīd rangā atrodas no Skrundas novada nākušais Saldus BMX kluba “Ozolēni” un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra Valmiera sportists Niks Rožukalns. Viņš junioru konkurencē ieņem septīto vietu. Šajā gadā Niks paguva piedalīties UCI C1 līmeņa sacensībās “British Open SX”, kurās ieguva otro vietu. Junioru ranga līderis ir Rožukalna vienaudzis no Francijas Tatjans Lui Hin Tsans, kurš pērn triumfēja pasaules junioru čempionātā, bet vēl gadu iepriekš uzvarēja šo sacensību B16 vecuma grupas lielajā finālā, dramatiskā cīņā pārspējot tieši Niku.  Nāciju junioru rangā pēc Edvarda Glāzera pāreju uz elites grupu, Latvija atkāpusies uz 17. vietu. Līdere šeit ir ASV, kurai seko Francija un Austrālija.

Vīriešu un sieviešu elitē UCI individuālā ranga likmes ir nesalīdzināmi augstākas, jo tieši pēc šī vērtējuma tiks atlasīti vairāki Tokijas Olimpisko spēļu dalībnieki. Ņemot vērā, ka olimpiskā kvalifikācija tika apturēta, kā arī to, ka spēles ir pārceltas uz nākamo gadu, nav skaidrības par kvalifikācijas procesa turpinājumu. Drīzumā gan UCI būtu jānāk ar risinājumu.

Šobrīd, kamēr rangs ir iesaldēts, vīru elites individuālajā rangā pārliecinošs līderis ir pērnā gada Pasaules kausa ieguvējs, vairākkārtējais pasaules un Eiropas čempions Nieks Kimmans no Nīderlandes (2225 punkti). Otro vietu tikmēr ieņem pasaules eksčempions Silveins Andrē no Francijas (1659 punkti), kamēr trešais ir viņa tautietis Džeremijs Renkurels (1545 punkti).

ELITE:

No Latvijas sportistiem visaugstāk atrodas “Valmieras puikas/ MŠA” un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra Valmiera pārstāvis Helvijs Babris, ieņemot 42. vietu (451 punkts). Šajā sezonā Babris ieguva vērtīgus punktus Pasaules kausa BMX superkrosā 3. posma sacensībās, kur tika ierindots 14. vietā. Tikmēr neilgi pēc tam Indonēzijā viņš ieņēma otro vietu “Jakarta International” sacensībās (UCI C1 kategorija), kur finālā atzina tikai Kristena Krīgera pārākumu. “Mītavas kumeļu” kluba un Augstas klases sagatavošanas centra Valmiera pārstāvis Krīgers rangā šobrīd ir 47. vietā (412 punkti). TOP 100 no mūsu sportistiem vēl atrodas arī Mikus Strazdiņš (“Tālava VBSS/ AKSSC Valmiera”), kurš 69. vietā (294 punkti), kamēr Filips Krists Rozītis (“BMX Rīga RRS/ AKSSC Valmiera”) ir 89. vietā (199 punkti).

Olimpiskajā nāciju rangā Latvija šobrīd ir 12. vietā, kas šobrīd neļauj Tokijas Olimpiskajām spēlēm kvalificēties pēc nāciju ranga. Mūsu braucēji kopā sakrājuši 1332 punktus. Līdz 11. vietai, kas dotu iespēju spēlēm kvalificēties pēc nāciju ranga mūsu vīriem šobrīd pietrūkst 424 punkti. Tikmēr Latviešiem sīvi seko itāļi (1325), vācieši (1288), japāņi (1263) un kanādieši (1261 punkts). Pirmajā vietā ir Francija (5410 punkti). Tai seko Nīderlande (5375) un ASV (4332).

Sievietēm UCI punktus starptautiskā līmeņa sacensībās gada laikā pelnījušas divas Latvijas sportistes – Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Vineta (“Silvas Ziķeri/ AKSSC Valmiera”) pasaules sieviešu individuālajā rangā šobrīd ieņem 30. vietu (655 punkti). Tikmēr Vanesa Buldinska (“Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera”) atrodas 44. pozīcijā (415 punkti). Līdere ir Laura Smuldersa no Nīderlandes (2200 punkti). Viņai cieši seko Alise Viloubija no ASV (2140 punkti). Trijnieku noslēdz vēl viena ASV pārstāve Felicia Stencila (1810). Olimpiskajā nāciju rangā Latvija ir 15. vietā (1380 punkti). Līderu godā Nīderlande (5600), kam seko ASV (5450) un Francija (4075).

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew