Sidebar

Riteņbraukšanas treneris un sporta pedagogs Jānis Siliņš, kurš savulaik izveidojis Latvijas BMX saimniecību un tieši pielicis roku divu Olimpisko zelta medaļu izcīnīšanā, šogad saņems Latvijas Gada balvu sportā par mūža ieguldījumu.

 Par Latvijas BMX tēvu dēvētais sporta entuziasts oficiāli tiks apbalvots Latvijas Gada balvas sportā 2015 svinīgajā pasniegšanas ceremonijā 23. decembrī Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

Jaunības gados J.Siliņš bija meistarīgs riteņbraucējs un guva atzīstamus panākumus trasē. Viņš kļuva par PSRS studentu vicečempionu riteņbraukšanā, ieguva 23. vietu daudzdienu velobrauciena Draudzībakopvērtējumā, kā arī izcīnīja Latvijas čempiona titulu riteņbraukšanā ar atsevišķu startu. Ziemās J.Siliņš aktīvi trenējās ātrslidošanā un vairākkārt kļuva par Latvijas studentu čempionu.

Tomēr viņa nozīmīgākais ieguldījums ir spēcīgo Latvijas riteņbraucēju Arvja Pizika un Aināra Ķikša izaudzināšana un BMX saimniecības izveidošana, kas radīja apstākļus tādu pasaules klases sportistu sagatavošanai kā Pekinas un Londonas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs. 1988. gadā J.Siliņš ierosināja izveidot Latvijas BMX federāciju un ilgus gadus organizēja tās darbu. Kā zināms, BMX pašlaik ir olimpiskajām zelta medaļām bagātākais vasaras sporta veids atjaunotās Latvijas vēsturē.

Jāņa Siliņa CV

Dzimis: 1945. gada 1. oktobrī Smiltenē

Ģimenes stāvoklis: precējies, tēvs trim bērniem, vectēvs astoņiem mazbērniem

Vaļasprieki: vēsture, pastmarku kolekcionēšana, foreles

Sabiedriskā darbība:

1988. gadā radās ideja par BMX braukšanas attīstīšanu Latvijā

1988. –2006. Latvijas BMX federācijas viceprezidents

2006. –2010. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas viceprezidents

2006. gada 12. oktobrī Atzinības krusta V šķira – ordeņa kavalieris

20.01.2000.–11.05.2000. - 7. Saeimas deputāts, darbojas Saeimas frakcijās

2005. –2009. darbojas Valmieras novada domē

Darba gaitas:

1967. –1973. fizkultūras (sporta) skolotājs Smiltenes 2. astoņgadīgajā skolā

1967. –1974. riteņbraukšanas treneris Smiltenē

1974. –1989. riteņbraukšanas treneris Valmierā

1989. –2009. Valmieras sākumskolas (iepriekš Valmieras pamatskola) direktors

Pasākumu Latvijas Gada balva sportā 2015 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja un Igo Japiņa sporta aģentūra ar Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Sporta federāciju padomes, kā arī sponsoru finansiālu atbalstu. Pasākumu atbalsta “LDZ Cargo”, Starptautiskā lidosta “Rīga”, LOK ģenerālsponsori – “Latvijas Mobilais telefons”, “Latvijas Valsts meži”, LOK sponsori – “Swedbank”, “Latvijas Gāze”, “4F”, “Moller Auto Krasta”  un pasākuma informatīvie partneri – “Latvijas Televīzija”, interneta portāls “DELFI”, izdevniecība “Rīgas Viļņi”, žurnāls “Sports” un “JCDecaux”.

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew