Sidebar

Aktuālajā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas amatieru MTB rangā par jauno līderi vīriešu konkurencē kļuvis “Patria – Bottecchia” komandas sportists Kārlis Baltacis, bet dāmām pirmā numura godu pārņēmusi Ingrīda Šmite no “Baldones velokomandas”. Tikmēr komandām vadību saglabā “Patria – Bottecchia”, kamēr trešajai vietai pietuvojusies “MySport veikals” vienība. Foto: Edgars Vaivads. 

Aizvadītas vienas no galvenajām Latvijas Riteņbraukšanas federācijas amatieru MTB ranga sacensībām – Latvijas čempionāts MTB maratonā. Tas norisinājās SEB MTB maratona Madonas posma ietvaros. Sportistiem “Toyota Hybrid” distancē bija iespēja cīnīties par augstākās kategorijas punktiem, kas iespējams tikai MTB maratona un MTB XCO krosa čempionātos. Pēc iespējas iegūt lielos punktus, mainījusies arī situācija vīriešu un sieviešu vērtējumos. Par Latvijas amatieru MTB maratona čempionu vīriem kļuva Reinis Andrijanovs (“NN Sporta klubs”), kamēr starp dāmām ātrākā amatiere bija Ingrīda Šmite (“Baldone velokomanda).

Vīriešiem par jauno ranga līderi kļuvis “Patria – Bottecchia” komandas sportists Kārlis Baltacis, kurš Madonā bija trešais starp amatieriem. Sezonā kopumā Kārlis sakrājis 1020 punktus. Uz otro vietu atkāpies Viktors Nerugals no “Ebike Machine” vienības. Viņš maratona čempionātā starp amatieriem ieņēma 22. vietu (sezonā kopumā 997 punkti). Tikmēr labāko trijnieku šobrīd noslēdz sekmīgu sezonu aizvadošais valcēnietis Jēkabs Jaunslavietis (“Patria – Bottecchia”). Madonā viņam ceturtā vieta, bet sezonā kopumā jau 922 punkti. Jaunslavietis ārpus labāko trijnieka izstūma savu komandas biedru Edgaru Krūmiņu, kurš tagad ir ceturtais. Labāko sešiniekā vietas ieņem arī “Baldones velokomandas” līderis Edgars Brigmanis un Latvijas amatieru čempions Reinis Andrijanovs. Pērnā gada pirmais numurs Lauris Purniņš, kurš Madonā bija otrais starp amatieriem, pēc 20 ranga sacensībām atrodas septītajā pozīcijā.

Līderu rokāde notikusi arī sieviešu MTB rangā. Pērnā gada čempione Ingrīda Šmite pēc iegūtajiem 200 punktiem Latvijas čempionātā ir apsteigusi ilgstoši pirmajā vietā esošo Zandu Rutkovsku (“Ādaži velo”). Kopumā Ingrīdai jau sakrāti 1400 punkti. Tikai 15 punktus no viņas atpaliek Zanda Rutkovska, kura starp dāmu amatieru braucējām Madonā ieņēma ceturto vietu. Tikmēr labāko trijnieku noslēdz Šmites komandas biedrene Anita Antone. Viņas kontā 1265 punkti. Labāko sešiniekā atrodas arī – Līga Actiņa (“Elkor”), Astrīda Celmiņa un Aiga Paegle (“Engures sportam”).

Komandu MTB rangā, kurā par punktiem sacenšas kopumā 12 vienības. Līdera statusu nostiprinājusi “Patria – Bottecchia” vienības, kas Madonā tika pie kopumā 520 punktiem. Sezonā kopumā jau 3517 punkti. Otrajā vietā seko “Ebike Machine”, kas tikuši pie 2940 punktiem. Daudz sīvāka cīņa par trešo vietu. Šo pozīciju šobrīd ieņem “Hawaii Express Scott” (2570 punkti), no kuras tikai par 46 punktiem atpaliek “MySport veikals” vīri. Piektie šobrīd ir “Pulsaar” sportisti, bet sešinieku noslēdz “Baldones velokomanda”.

Iepazīsties ar situāciju rangā pa vecuma grupām ŠEIT:

Amatieru ranga sezona turpināsies šajā nedēļā. Šosejas riteņbraukšanā gaidāms Latvijas čempionāts individuālajā un grupas braucienā (augstākā kategorija). Tikmēr nākamais MTB ranga starts gaidāms 8. jūlijā, kad Talsos notiks “Vivus.lv MTB maratona” 4. posms. (1. un 3. kategorija)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew