Sidebar

Svētdien, 5. augustā, Cēsu Žagarkalna apkārtnē tika aizvadīts kalnu riteņbraukšanas seriāla – VIVUS.lv MTB Maratons 6. posms. Sacensību dalībnieki savstarpējās cīņās noskaidroja ātrākos HRX Maratona, Latvijas Valsts Meži Pusmaratona un Labs Kino pusaudžu distancēs.

 Cēsis jau izsenis ir vilinājušas kalnu riteņbraukšanas entuziastus ar dažādiem intriģējošiem elementiem, ko spēj piedāvāt apkārtnes ainava. Šogad dalībniekiem bija iespēja izbaudīt Latvijas “Alpu nostūra” jaukumus – Žagarkalns, Ozolkalns, Vāļukalns un Gaujas kalns. Paši agrīnākie sacensību centra apmeklētāji tika aplaimoti ar pasakainu fenomenu - ieraudzīt, kā elpo tveices uzkarsēts mežs pēc dzestras lietusgāzes.

Pēc papriecāšanās par skaistajiem dabas skatiem, dalībnieki sāka veikt korekcijas savā sacīkšu stratēģijā un tehniskajā aprīkojumā, jo bija skaidrs, ka lietus ir pilnībā mainījis trasi. Kā pirmie uz starta stājās HRX Maratona distances sportisti, kuriem uzreiz sekoja Labs Kino pusaudžu distances braucēji. Lietusgāžu pavadīti visi dalībnieki nodeva svinīgo zvērestu Latvijas Valsts Meži “Cūkmenam” par to, ka nemēslos mežā un sacīkste varēja sākties. Pirmie pārsimts metri – kāpums pa mālaino Žagarkalna nogāzi. CAT aktīvākā braucēja starpfinišu paņem Oskars Muižnieks (Pulsaar) uzreiz aiz sevis atstājot komandas biedru Uldi Ālīti. Tālāk sportistiem jāpievar 53 kilometri un ap 1000 augstuma metriem, kas ved pa dažāda seguma ceļiem, meža taciņām, stigām un pļavām. HRX Maratona distancē sīvas cīņas aizritēja visā distances garumā, kur izšķirošie notikumu risinājās pēdējā kāpumā, kad Oskaram Muižniekam izspolēja rats un nācās pielikt kāju pie zemes. To nekavējoties izmantoja mājinieks Ivars Prokofjevs (ZZK), tādejādi izcīnot, ilgi briedušo, pirmo uzvaru VIVUS.lv MTB Maratonā šosezon.

Ivars Prokofjevs (ZZK): “Sākums smags! Lietus nolija. Visus treniņus biju aizvadījis pa sausu trasi, tagad pēc lietus tā bija pavisam citāda. Pirmais kāpums un nobrauciens kā slidotava. Sākums man galīgi nepadevās. Aizgāja pirmie 5 cilvēki. Mēs otrajā grupā turējāmies kādu pusminūti aiz viņiem. Tad sākām strādāt un ap otrā apļa piekto kilometru visi sabraucām kopā. Tālāk gaidīju beigas, jo distances noslēguma daļu kā mājas trasei pienākas biju kārtīgi atstrādājis. Aizbraucām abi kopā ar [Oskaru] Muižnieku un tā līdz pēdējam kāpumam mačojāmies, te viens drusku aizbrauc prom, te otrs. Pēdējā kāpumā [Oskars] Muižnieks nokļūdijās un es aizbraucu garām. Tālāk jau atlika tik finišēt. Sajūtas ļoti labas! Beizot atkal izdevās uzvarēt, ilgu laiku biju tuvu tam. Lielāks prieks, ka to izdevās izdarīt mājas trasē.”

HRX Maratons (vīri) – 53 km

 1. Ivars Prokofjevs (ZZK)
 2. Oskars Muižnieks (Pulsaar)
 3. Aleksandrs Patrijuks (Pulsaar)

Dāmu ieskaitē galvenā intriga brieda cīņā starp HIGH5 līderes krekla īpašnieci Katrīnu Jaunslavieti-Kipuri (ZZK) un Igaunijas ātrāko MTB riteņbraucēju Grētu Steinburgu (Spordiklubi Rakke). Uznākušais lietus ieviesa savas korekcijas sacīkstē. Kā atzina Katrīna Jaunslaviete-Kipure, tad dubļainas un slidenas trases nav viņas stiprā puse, savukārt Grēte Steinburga par dubļiem bija sajūsmā. Tas arī izšķīra uzvaras likteni.

Grēte Steinburga (Spordiklubi Rakke): “Sacīkste bija dubļaina, bet man ļoti patika, jo lietus trasi padarīja daudz, daudz interesantāku. Tā kā visa vasara ir bijusi sausa, tad sākumā nebiju īsti droša cik laba es būšu sādos apstākļos, bet jau pirmajos kilometros man izdevās iegūt pārsvaru pār Katrīnu [Jaunslavieti-Kipuri] un tas deva nepieciešamo pārliecību. Man ļoti patika, ka trasē bija maz zemes ceļu, bet daudz taciņu, tehnisku sekciju, kāpumu un nobraucienu.”

HRX Maratons (dāmas) – 53 km

 1. Grēte Steinburga (Spordiklubi Rakke)
 2. Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK)
 3. Ingrīda Šmite (Baldones Velokomanda)

Latvijas Valsts Meži Pusmaratona distance īsāka, kā maratona, bet saglabāti visi jaukumi – Žagarkalna mālainais kāpums, Vāļukalna serpentīns, Ozolkalna smilšu taciņa, sakņu rodeo, Gaujas krasta taciņas un Cīrulīšu dabas takas. Vīru cīņās scenārijs līdzīgs, kā HRX Maratona distancē ar mājinieka triumfu noslēgumā. Pirmā uzvara Rodžera Petaka (ZZK) kontā.

Rodžers Petaks (ZZK): “Izdevās divatā aiziet prom Vāļukalna taciņās. Tā kā biju ļoti daudz trenējies šajā trasē, tad zināju kurā kalnā man ir jāuzšauj. Man ļoti patīk kalnainais trases. Saprotu, ka sākumā vajag to zeminieku, bet visbiežāk, tas baigi nogurdina. Forši, ka starts bija pret kalnu, tad nebija tik ļoti liela skriešana. Esmu priecīgs par uzvaru!”

Latvijas Valsts Meži Pusmaratons (vīri) – 30 km

 1. Rodžers Petaks (ZZK)
 2. Kristers Kovgers (Vidzemes Mērnieks – Dako Ziemeļvidzeme)
 3. Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia)

Arī dāmu ieskaitē Cēsu posms iezīmējās ar jaunu uzvarētāju. Savu pirmo uzvaru šosezon VIVUS.lv MTB Maratonā izcīnīja Lelde Ardava (VW Komerctransports – Veloprofs.lv).

Lelde Ardava (VW Komerctransports – Veloprofs.lv): “Kādu laiciņu nebija sanācis uzvarēt. Patīkami, ka tas izdevās. Trase ļoti forša! Sākums tāds maldinošs - takas, taisnītes un tad pēdējos 10-15km “iedeva” tā kārtīgi pabaudīt Cēsu apkārtnes paugurus. Es pirmo kalnu uzbraucu ļoti labi un tad skatījos pēc kādas kompānijas ar ko kopā braukt. Bija forši ka bija daudz meitenes un nebija solo jābrauc. Nedaudz ir piemirsies pa mežu uz leju braukt. Tur biju neaudz lēnāka, bet tad pa taisnītēm un taciņām atkal varēja iegāzēt. Tik kārdinoša un forša bija tā taciņa gar Gauju. Ļoti gribējās piestāt un ielekt.”

Latvijas Valsts Meži Pusmaratons (dāmas) – 30 km

 1. Lelde Ardava (VW Komerctransports – Veloprofs.lv)
 2. Renāte Rodionova (Carnikavas Sporta Centrs)
 3. Evelīna Ermane-Marčenko (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree)

VIVUS.lv MTB Maratona noslēdzošais posms norisināsies 8. septembrī Apē/Vastse Roosa (EE) ar Latvijā vēl nepieredzētu distances garumu – 100 kilometri.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
logo Zakumuiza

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew