Sidebar

Svētdien Talsos un to apkārtnē aizvadīts populārā SEB MTB maratona sestais posms. “Toyota Hybrid” distancē triumfēja pasaules augstākajā līmenī startējošais cēsinieks Arnis Pētersons no “ZZK” komandas. Tikmēr vērienīgajā “Virši –A” braucienā uzvaras laurus plūca “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības pārstāvis Jānis Priževoits, kurš priekšlaicīgi otro gadu pēc kārtas kļuva par kopvērtējuma čempionu.

Svētdien Talsos SEB MTB maratona 17. sezonas priekšpēdējā posma dalībniekus laika apstākļi nelutināja. Spēcīgais vējš un lietus vismaz uz brīdi lika aizmirt spēcīgo svelmi. Pateicoties talsiniekam Almantam Kalniņam un viņa komandai, velo cienītāji varēja izbaudīt lieliskas trases, kurās netrūka ne dinamisku posmu, ne šaurāku taciņu, pļavas posmu un citu pārbaudījumu pašā Talsu pievārtē un netālu esošajā Kamparkalnā.

“Toyota Hybrid” distances dalībnieku pulku kuplināja nesen kā no Eiropas čempionāta MTB XCO krosā atgriezušies cēsinieki – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons. Tikmēr līdera krekliņos uz starta izgāja Dmitrijs Sorokins un Ingrīda Šmite.

55,4 kilometru garajā “Toyota Hybrid” distancē pārliecinošu uzvaru izcīnīt izdevās Arnim Pētersonam. Šogad Pasaules kausa izcīņas posmā astoto vietu izcīnījušais sportists, slapjajā un dubļainajā trasē pavadīja 2 stundas 6 minūtes un 36 sekundes. Daudz sīvāka cīņa izvērtās par otro vietu starp Latvijas čempionu Oskaru Muižnieku, Ivaru Prokofjevu, Dmitriju Sorokinu, Jāni Ozolu un Aleksandru Patrijuku. Tikai pēdējā kāpumā otro vietu nodrošināja Muižnieks, kurš par vienu sekundi apsteidza Siguldas posmā uzvarējušo Prokofjevu. Ceturtais palika Sorokins, piektais Ozols, bet sestais Patrijuks. Mārtiņam Blūmam šajā reizē septītā vieta.

Kopvērtējumā pirms pēdējā posma līdera krekliņu saglabā Dmitrijs Sorokins, kurš 18 punktiem apsteidz komandas biedru no Jāni Ozolu. Trešais ir “Pulsaar” komandu pārstāvošais Uldis Ālītis. Viņu no līderiem šķir 25 punkti.

Sieviešu konkurencē nepārspēta palika Latvijas vicečempione MTB maratonā Katrīna Jaunslaviete-Kipure. “ZZK” komandu pārstāvošā braucēja smago distanci pievarēja pēc trasē pavadītajām 2 stundām 37 minūtēm un 54 sekundēm. Pirmo reizi šajā sezonā uz goda pjedestāla kāpa Lelde Ardava no “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vienības. Viņai finišā otrā vieta, nedaudz vairāk kā deviņas minūtes aiz uzvarētājas. Trešā ātrākā Talsos bija līdzšinējā kopvērtējuma līdere Ingrīda Šmite no “Baldones velokomandas”. Vadības maiņa notikusi kopvērtējumā. Par jauno līderi kļuvusi Jaunslaviete-Kipure, kurai seko Šmite un vēl viena “Baldones velokomandas” pārstāve Anita Antone.

“Corny” labākā jaunā braucēja kreklu saglabājis igaunis Stens Eriks Otenders no “Pulsaar” vienības. Komandu vērtējumā Talsos uzvarēja “ZZK”, kam sekoja “Pulsaar” un “MySport veikals” vienības.

Ar lielu azartu aizritēja “Virši – A” brauciens, kurā dalībnieki veica 37,8 kilometru garu trasi. Skaistā un ļoti spraigā cīņā par posma uzvarētāju kļuva “VW Komerctransports – Veloprofs.lv”riteņbraucējs Jānis Priževoits, kurš par divām sekundēm apsteidza mājinieku Tomu Dinsbergu (“Hawaii Express Scott”). Trešo vietu tikmēr guva Priževoita komandas biedrs un Kuldīgas posma uzvarētājs Gints Jakovels, kuru no uzvaras šķīra 31 sekunde. Gūtais panākums ļāvis jau priekšlaicīgi par sezonas kopvērtējuma uzvarētāju otro gadu pēc kārtas kļūt Priževoitam. Otrais ir Dinsbergs, bet trešais Ģirts Cirvelis (“Roadex”).

Sieviešu konkurencē posmā triumfēja Santa Sanija Jurgena (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), aiz sevis atstājos savu vienaudzi Līnu Svarinsku (“Belo CP/ Virši – A”) un kopvērtējuma līderi Beati Kovgeri (“EMU”). Komandu ieskaitē uzvarēja kļuva “VW Komerctransports – Veloprofs.lv”, kam sekoja “Sportland – Bottecchia” un “Hawaii Express Scott” vīri.

Lieliskā gaisotnē, neskatoties uz nepatīkamo laiku, aizritēja “Rasēns” bērnu un “Mammadaba” braucieni, kur līdera kreklus pārliecinoši saglabājuši – Artūrs Nummurs un Laura Belohvoščika.

Sezonas noslēguma posms 23. septembrī notiks Ikšķilē, kur arī tiks noskaidroti kopvērtējuma čempioni visās vecuma un meistarības grupās.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew