Sidebar

Saulainos un patīkamos laika apstākļos aizvadīts Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas pirmais posms Valmiera – Cēsis. Prestižajā “Toyota  Hybrid” distancē uzvaras svinēja “DTG – MySport” riteņbraucējs Oskars Muižnieks un jaunā igauniete Merili Sirvel. Tikmēr “Lielbāta” Tautas brauciena nepārspēti palika – Pauls Rubenis un Santa Sanija Jurgena. Foto: Ģirts Kehris.

Pašmāju vērienīgākais un tradīcijām bagātākais velo seriāls šajā gadā nes Latvijas valsts mežu MTB maratona vārdu.  Turpinot sekmīgās tradīcijas, jaunās sezonas pirmais posms norisinājās starp divām pilsētām – Cēsīm un Valmieru. Atšķirība vien tā, ka maršruts pirmo reizi veda pretējā virzienā kā ierasts. Starts tika dots Valmierā, bet finišs atradās Cēsīs. Rīkotāji bija parūpējušies par gana ātrām, bet reizē aizraujošām trasēm, kas izpelnījās atzinību no galvenajiem dienas varoņiem – dalībniekiem.

Prestižajā “Toyota Hybrid” braucienā riteņbraucēji veica 52 kilometru garu distanci. Jau sākuma daļā no konkurentiem spēja aizmukt jaunizveidotās vienības – “DTG – MySport” vienības riteņbraucējs Oskars Muižnieks. Latvijas MTB maratona čempionam spēja pievienoties viņa komandas biedrs Lauris Purniņš, kamēr sekotāju vidū brauca tādi vīri kā – Kaspars Serģis, Kārlis Baltacis, Dmitrijs Sorokins un citi.

Lielisku braucienu aizvadošos “DTG – MySport” vīrus, nevienam panākt tā arī neizdevās. Līdzjutēju ovāciju pavadīts kā pirmais finiša līniju šķērsoja Oskars Muižnieks. Tikai dažas sekundes viņam zaudēja un augsto otro vietu ieguva Lauris Purniņš, kuram šis ir viens no karjeras lielākajiem panākumiem. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena tikmēr kāpa Kaspars Serģis (“Amore & Vita Prodir”). Cēsinieks pēdējā kāpumā spēja aizmukt no igauņa Tāvi Kanimaē, kā arī Dmitrija Sorokina un Ulda Ālīša.  Uzvarētājs Muižnieks savā īpašumā ieguva gan “Toyota Hybrid” līdera kreklu, gan arī “Merrild” aktīvākā braucēja kreklu.

Dāmām uzvaras laurus plūca jaunā un talantīgā Igaunijas riteņbraucēja Merili Sirvel, kura jau sākumā ieguva līderes godu un pozīcijas tikai nostiprināja. Otro un trešo vietu ieguva “VW Komerctransports –Veloprofs.lv” dāmas – Lelde Ardava un Lāsma Ozola. Komandu ieskaitē triumfs “DTG – MySport”, otrie bija “Patria – Bottecchia”, bet trešie “ZZK” vīri.

Ļoti interesanta un līdz pēdējiem metriem neprognozējama cīņa bija vērojama “Lielbāta” Tautas braucienā, kurā piedalījās vairāk nekā 1200 dalībnieki. Vīru absolūtajā vērtējumā spraigu uzvaru guva Pauls Rubenis no “VW Komerctransports –Veloprofs.lv” vienības. Junioru grupas sportists uzreiz aiz sevis atstāja “Roadex” pārstāvi Ģirtu Cirveli, bet trešais sīvā cīņā palika “Pulsaar” riteņbraucējs Sandijs Kļaviņš.

Dāmām uzvarēja Santa Sanija Jurgena (“Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free”), otro vietu ieguva Līna Svarinska (“Belo CP”), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa carnikaviete Renāte Rodionova. Komandu ieskaitē nepārspēti izrādījās “Pulsaar” vienības braucēji, kam sekoja “VW Komerctransports –Veloprofs.lv” un “Dako Ziemeļvidzeme” komandas.

Lieliskā gaisotnē aizritēja “Mammadaba” Veselības brauciens. Zēnu M14 grupā uzvaru guva “Hawaii Express Scott” jaunais sportists Gusts Lapiņš. Šajā pat grupā meitenēm tikmēr uzvarēja mājiniece Elza Bleidele (Sporta klubs “Wendi”). M12 grupā pirmais bija Alvils Pētersons (“Riteņvasara”), bet S12 konkurencē vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena aizņēma Līva Šlosberga (“Belo CP”).

Ar lielu azartu aizritēja “Maxima” bērnu braucieni, kuros piedalījās mazie pedāļu minēji vecumā no 3 – 10 gadiem.

Pēc finiša katrs dalībnieks saņēma spēcinošo “Lielbāta” avota ūdeni un “Herkuless” batoniņu. Enerģiju bija iespēja atgūt ar spēcinošo auzu pārslu putru.

Šajā Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonā iekļauti septiņi posmi. Pirmo reizi vērienīgo velo notikumu uzņems Jaunpiebalga, kamēr jaunas trases gaidāmas Talsu, Siguldas, Vietalvas un Smiltenes posmos. Viens no posmiem gaidāms arī Ikšķilē.

Latvijas valsts mežu MTB maratona sezonas posmi:

11.05.: Talsi

26.05.: Sigulda

16.06.: Jaunpiebalga

14.07.: Vietalva

04.08.: Ikšķile

21.09.: Smiltene

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew