Svētdien Vācijas pilsētā Albštatē noslēdzies Pasaules kausa MTB XCO krosā pirmais posms. Vīriešu elites sacensībās “CST Sandd Bafang” komandas riteņbraucējs Mārtiņš Blūms finišēja 76. vietā. Dienu iepriekš turpat notikušajās UCI junioru sērijas sacensībās “ZZK” braucējs Arvo Godiņš ieņēma 69. vietu.

Pasaules MTB Olimpiskā (XCO) krosa vadošie elites, U23 un junioru braucēji šīs nedēļas nogalē pulcējās Vācijas pilsētā Albštatē. Trīs dienu garumā šeit notika Pasaules kausa 1. posms elites un U23 grupas braucējiem, ka arī UCI junioru sērijas sacensības.

Vīriešu elites sacensībās, kas lietainos laika apstākļos notika svētdien, ar 87. starta numuru startēja latvietis Mārtiņš Blūms no Nīderlandes komandas “CST Sandd Bafang” komandas. Jau ievadaplī šaurajā trasē izveidojās nopietns sastrēgums, kurā iekļuva arī Blūms. Tas cēsiniekam stipri apgrūtināja iespējas pacīnīties par augstu vietu.

Dubļainajā trasē Blūms finišu sasniedza 76. vietā, 10 minūtes un 12 sekundes aiz uzvarētāja Matiasa Flukcigera no Šveices. Flukcigers finišā par 32 sekundēm apsteidza riteņbraukšanas superzvaignzi – Metjū Van der Pūlu no Nīderlandes. Trešais tikmēr bija francūzis Žordāns Šarū (+00:00:33). Tituliem bagātākais MTB braucējs Nino Šurters ieņēma sesto vietu.

Sestdien UCI junioru sērijas sacensībās trenera Vilmāra Tomsona vadībā startēja trīs Latvijas braucēji – Arvo Godiņš, Mareks Balodis un Rodžers Petaks. Jāizceļa, ka Balodim šī ir pirmā pilnā sezona kalnu riteņbraukšanā, kamēr Godiņam šis ir pirmais gads junioru grupā.

134 dalībnieku konkurencē Arvo Godiņš finišēja 69. vietā, 7 minūtes un 4 sekundes aiz uzvarētāja Čārlija Aldridža. Mareks Balodis sacensības noslēdza 97. vietā (+00:10:13), kamēr Rodžers Petaks bija 99. (+00:10:43).