Sidebar

Svētdien, 19. maijā, Alūksnē – sporta centrā “Mežinieki”, aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 2. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs. Foto: Agnis Melderis. 

Alūksnes iekļūšana 2019. gada VIVUS.lv MTB Maratona kalendārā nav nejauša. Sava loma ir velosporta tradīcijām šajā novadā. Ir entuziasti, kuri vēl atceras par “Keggi Velobraucienu” un “TREK kausa” pirmsākumiem. Tas radīja labus priekšnoteikumus, lai iedvesmotu izveidot maratona distanci vienā aplī, 66 kilometru garumā.

Ilgi aprunāta un apcerēta pienāca diena, kad visu acīm un vērtējuma tika nodota Alūksnes debija VIVUS.lv MTB Maratona seriālā. Kā pirmie uz starta stājās HRX maratona dalībnieki starp kuriem ir arī vīri, kas “Mežiniekos” ir pavadījuši neskaitāmas stundas ne tikai uz velo, bet arī uz slēpēm un “guļot” šautuvē. Mājas sienas, pazīstamās takas un lieliskā sportiskā forma ļauj kaldināt uzvaru Oskaram Muižniekam, kurš šogad ir absolūti neapturams ikvienā sacīkstē, kur piedalās. Otrā vieta viņa komandas biedram Laurim Purniņam no DTG-MySport, bet trešais paliek Taavi Kannimae no igauņu Hauka Veloklubi komandas. DTG-MySport, kā nu jau tas ierasts pilnībā kontrolēja sacīksti un iespējams tikai tehniska ķibele liedza iekarot visu goda pjedestālu. Oskars Muižnieks nu savam HRX līdera kreklam pievieno arī CAT aktīvākā braucēja kreklu. Dāmu ieskaitē maratona distancē savu spēku parādīja Igaunijas MTB izlases dalībniece Grēte Steinburga, kura aiz sevis atstāja Leldi Ardavu (Veloprofs – VW Komerctransports) un Ingrīdu Šmiti (Baldones velokomanda)

HRX maratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

2.

Lauris Purniņš

DTG-MySport

3.

Taavi Kannimae

Hauka veloklubi

           

HRX maratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Greete Steinburg

Spordiklubi Rakke

2.

Lelde Ardava

Veloprofs - VW Komerctransports

3.

Ingrīda Šmite

Baldones velokomanda

Latvijas Valsts meži pusmaratona distancē spēks ar kuru jārēķinās pārējiem ir Pulsaar komanda, kura līdzīgi kā DTG-MySport komanda HRX Maratona distancē ir tā kura diktē noteikumus un kontrolē sacīksti. Šodien uzvaras laurus plūca Sandijs Kļaviņš, kurš pateicoties šim panākumam, kļūst arī par distances līderi. Aiz viņa Pulsaar komandas biedrs Mārtiņš Daļeckis, kurš finiša spurtā apsteidz Henriju Vimbu (Dako Ziemeļvidzeme). Dāmu ieskaitē savu triumfa sēriju turpina Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree).

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Sandijs Kļaviņš

Pulsaar

2.

Mārtiņš Daļeckis

Pulsaar

3.

Henrijs Vimba

DAKO Ziemeļvidzeme

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Santa Sanija Jurgena

Dobeles dzirnavnieks/FeelFree

2.

Renāte Rodionova

Carnikava

3.

Madara Fūrmane

DAKO Ziemeļvidzeme

Alūksnē O'Learys sprinta izaicinājumā starp abu distanču sportistiem ātrākie izrādijās Oskars Muižnieks (DTG-MySport) un Grēte Steinburga (Spordiklubi Rakke). Nākamais VIVUS.lv MTB Maratons sacensību posms norisināsies 9. jūnijā Pļaviņās.

VIVUS.lv MTB Maratons ir Normāls MTB maratons Latvijas un Igaunijas mežos, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 13 gadus. Šogad VIVUS.lv MTB Maratons tiks aizvadīts 7. posmos dažādās pilsētās Latvijā un Igaunijā. Lielākā sportiskā intriga sagaidāma “HRX Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvadīs elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta būs “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizēs kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, būs iespēja būt dabā “Baltais pusaudžu distances” vai “Cido bērnu brauciena” garumā.

VIVUS.lv MTB Maratons 2019. gadā turpinās

  1. jūnijā - Pļaviņās
  2. jūlijā - Talsos
  3. jūlijā - Smiltenē
  4. augustā - Cēsīs
  5. septembrī – MTB 100 - Apē (LV) / Vastse Roosa (EE)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew