Latvijas kalnu divriteņu braucējs Mārtiņš Blūms svētdien Čehijas pilsētā Nove Mesto ieņēma 65. vietu Pasaules kausa otrajā posmā olimpiskajā krosā (XCO). Tikmēr Rodžeram Petakam 59. vieta turpat notikušajās junioru UCI sērijas sacensībās. Izmantota sportacentrs.com informācija.

Sacensībās droši uzvarēja šīs sezonas šosejas riteņbraukšanas sensācija Matjē van der Pūls no Nīderlandes, kuram sekoja divi šveicieši - titulētais Nino Šurters un sezonas pirmajā posmā triumfējušais Matiass Flikingers.

Van der Pūls ir divkārtējs pasaules čempions velokrosā, pērn izcīnīja otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā olimpiskajā krosā, bet šosezon lieliski braucis arī šosejā un pavasarī triumfēja prestižajā "Amstel Gold Race" sacīkstē, kā arī vairākos citos velobraucienos.Tikmēr Blūms no Nīderlandes komandas “CST Sandd Bafang” finišēja pēc nedaudz vairāk nekā astoņām ar pusi minūtēm.

Sestdien Nove Mesto, kur tradicionāli norisinās biatlona pasaules kausa posmi, notiekošajās junioru sērijas sacensībās startēja trīs "ZZK" jaunie censoņi - Arvo Godiņš, Mareks Balodis un Rodžers Petaks. Junioru vecuma braucējiem (2001./2002. gads) bija jāveic tehniski sarežģīta un fiziski grūta trase, kur vēlāk sacentās arī Pasaules kausa elites grupas braucēji.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Čārlijs Aldridžs no Lielbritānijas, kurš izcīnīja uzvaru arī iepriekšējā nedēļā Albštatē. Otrais finišēja 2002. gadā dzimušais šveicietis Janiss Baumans, bet goda pjedestālu noslēdza beļģis Lukass Malesevskis.

No latviešiem sacensībās vislabāk veicās Latvijas čempionam junioru grupā Rodžeram Petakam, kurš finišēja 59. vietā. No uzvarētāja Petaks atpalika deviņas minūtes un divas sekundes. Vienu minūti un astoņas sekundes pēc komandas biedra finišu 67. pozīcijā sasniedza Mareks Balodis. Albštatē Balodis bija 97., bet Petaks 99. vietā. Arvo Godiņš, kurš iepriekšējā junioru sērijas posmā izcīnīja 69. vietu, sacensības pabeidza 107. vietā. Visticamāk, Godiņa velosipēdam radās mehāniskas problēmas. Kopā sacensībās startēja 110 juniori.