Sidebar

Svētdien, 28. jūlijā, Smiltenē – sporta centrā “Teperis”, aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 5. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs. Foto: Agnis Melderis. 

Smiltenes vārds kalnu divriteņu saimes leksikā ir ierakstīts ar lielajiem burtiem, ne tikai tādēļ, ka MTB kustības aizmetņi Latvijā meklējami šajā apkārtnē, bet arī tāpēc, ka sacīkstes Tepera ezera piekrastē, vienmēr, ir lieliski organizētas un distanču maršruti ir izplānoti interesanti priekš ikviena dalībnieka. Arī šogad vairāk par tūkstoti velosportistu mēroja ceļu uz Smilteni, lai tveicīgajos laikapstākļos noskaidrotu, kurš būs ātrākais VIVUS.lv MTB maratona 5. posmā.

HRX maratona distancē uz starta stājās visi spēcīgākie Latvijas MTB disciplīnas braucēji un braucējas. Kā tas ierasts, tad toni sacīkstē nosaka DTG-MySport komandas sportisti. Kuri no starta svilpes savā kontrolē cenšas pārņemt daudzskaitlīgo pelotonu. Līdz pirmajam CAT aktīvākā braucēja starpfinišam viņiem pretestību izrāda NN Sporta kluba jaunie sportisti, bet tomēr pieredze dara savu un visātrāk līniju šķērso Uldis Ālītis (DTG-MySport), kuram seko komandas biedrs Oskars Muižnieks un turpat netālu ir arī Lauris Purniņš. Tālāko notikumu scenārijs pieredzēts teju ikvienā MTB maratona sacīkstē šosezon. Ar komandas biedru palīdzību un savu meistarību Oskaram Muižniekam (DTG-MySport) izdodās izvirzīties vadībā un iekrāt nepieciešamo handikapu, lai pārliecinoši finišētu pirmais. Pēc četrām ar pusi minūtēm finišu sasniedz Lauris Purniņš (DTG-MySport) un vēl pēc pusotras minūtes sprinta duelī ar Nauri Birkentālu (Subaru AD REM auto MTB) trešo vietu izrauj Uldis Ālītis. Dāmu ieskaitē savu triumfa sēriju turpina Lelde Ardava (Veloprofs – VW Komerctransports), kura tieši tāpat kā Oskars Muižnieks vīru ieskaitē liek lietā savu meistarību, pieredzi un sacīkstes izpratni, lai konkurentes noturētu drošā attālumā.

HRX maratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Oskars Muižnieks

DTG-MySport

2.

Lauris Purniņš

DTG-MySport

3.

Uldis Ālītis

DTG-MySport

HRX maratona distance (dāmas)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Lelde Ardava

Veloprofs - VW Komerctransports

2.

Lāsma Ozola

Veloprofs - VW Komerctransports

3.

Anita Antone

Baldones velokomanda

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē dalībniekiem jāpievar 27 kilometri. Starta koridora pirmajās rindās gozējas vīri Pulsaar  un puiši ZZK komandu krāsās. Galvenā cīņā šajā, viskuplāk pārstāvētajā, distancē sagaidāma tieši starp šo komandu pārstāvjiem. Intriga par uzvarētāju saglabājas lielāko distances daļu, kad divvadībā izvirzās Latvijas Valsts Meži pusmaratona distances līderis Sandijs Kļaviņš (Pulsaar) un viņa komandas biedrs Zigmārs Zučiks. Mirkli pirms atgriešanās autokrosa trasē liksta ar ķēdi aizkavē Sandiju Kļaviņu, tādejādi Zigmāram Zučikam izdodās atrauties un izcīnīt savu pirmo uzvaru šogad. Sandijam jāsamierinās ar otro vietu, kas ir pietiekami, lai saglabātu līdera kreklu uz nākamo posmu, kas tiks aizvadīts Cēsīs. Trešo vietu nelielas grupas sprintā izkaro Ģirts Cirvelis (Roadex). Dāmu ieskatē uz uzvaras takas atgriezās Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree), kura aiz sevis atstāja Madaru Fūrmani (Dako Ziemeļvidzeme) un Renāti Rodionovu (Carnikava).

O'Learys sprinta izaicinājumā starp HRX maratona un Latvijas Valsts Meži pusmaratona dalībniekiem triumfēja Kristofers Rācenājs (DTG-MySport) un Santa Sanija Jurgena (Dobeles Dzirnavnieks/FeelFree).

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (vīri)

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Zigmārs Zučiks

Pulsaar

2.

Sandijs Kļaviņš

Pulsaar

3.

Ģirts Cirvelis

Roadex

Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance (dāmas)

 

vieta

vārds, uzvārds

komanda

1.

Santa Sanija Jurgena

Dobeles dzirnavnieks/FeelFree

2.

Madara Fūrmane

Dako Ziemeļvidzeme

3.

Renāte Rodionova

Carnikava

       

Nākamais VIVUS.lv MTB Maratons sacensību posms norisināsies 11. augustā Cēsīs.

VIVUS.lv MTB Maratons ir Normāls MTB maratons Latvijas un Igaunijas mežos, kas piedāvā dalībniekiem iespēju būt dabā maratona vai pusmaratona distances garumā jau 13 gadus. Šogad VIVUS.lv MTB Maratons tiek aizvadīts 7. posmos dažādās pilsētās Latvijā un Igaunijā. Lielākā sportiskā intriga ir “HRX Maratona distancē”, kur savas cīņas aizvada elites līmeņa velosportisti. Viskuplāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus dueļus realizē kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un MTB entuziasti. Jaunākajām atvasēm, atbilstoši savai vecuma grupai, ir iespēja būt dabā “Baltais pusaudžu distances” vai “Cido bērnu brauciena” garumā.

VIVUS.lv MTB Maratons 2019. gadā turpinās

  1. augustā - Cēsīs
  2. septembrī – MTB 100 - Apē (LV) / Vastse Roosa (EE)

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew