Sidebar

Jaunizveidotās Latvijas velokomandas “RigaBicycle.com Cycling Team” sportisti Atis Vidovskis un Edgars Ābols ir iekļuvuši prestižāko daudzdienu MTB sacensību “Absa Cape Epic 2020” dalībnieku sarakstā. Sacensības notiks 2020. gada martā Dienvidāfrikā, un komanda jau šobrīd aizvada intensīvus treniņus, lai startētu kopā ar 1400 sportistiem no visas pasaules. Dalībnieku vidū būs vēl viens Latvijas duets – Jānis Priževoits un Gints Jakovels – par kuru plāniem ziņosim drīzumā.

 “RigaBicycle.com” velokomanda dibināta 2019. gada vasarā ar velonomas uzņēmuma "RigaBicycle.com" atbalstu, tās sastāvā ir latviešu velosportisti Atis Vidovskis un Edgars Ābols.  Abi sportisti līdz šim aktīvi startējuši gan pašmāju, gan starptautiskās sacensībās – Atim Vidovskim jau ir pieredze šī gada “Absa Cape Epic” maratonā, kur no 700 komandām sportists savā vecuma kategorijā ieņēma 79. vietu, bet kopvērtējumā ierindojās 139. vietā. Savukārt Edgars Ābols līdz šim izaicinošajās Dienvidāfrikas sacīkstēs nav startējis, bet guvis izcilu pieredzi, trīs sezonas piedaloties Norvēģijas downhill un enduro čempionātos, kur sasniedzis 7. vietu elites grupā.

“RigaBicycle.com” īpašnieks Māris Rodins: “Ideja par “Riga Bicycle.com Cycling Team” dibināšanu ir sportistu iniciatīva, un mums ir prieks sadarboties ar apņēmīgiem un talantīgiem braucējiem, kuri nesīs Rīgas un Latvijas vārdu pasaulē. Un sākums ir pozitīvs – komanda ir ieguvusi iespēju startēt “Absa Cape Epic” sacensībās. Šis ir viens no smagākajiem MTB maratoniem pasaulē, kurā latviešu sportisti kopā ar pasaules izturīgākajiem velobraucējiem cīnīsies par nokļūšanu līdz finišam”.

MTB sacīkstes “Absa Cape Epic” norisināsies no 2020. gada 15. līdz 22. martam Rietumkāpā, Dienvidāfrikā. Tās ir vienas no pasaulē sarežģītākajām kalnu velosipēdu sacensībām, kur astoņu dienu laikā 1400 velosportisti Āfrikas karstumā centīsies pieveikt 647 kilometrus garu distanci ar stāvām, bīstamām kalnu trasēm un nepielūdzamiem tuksnešiem.

Lai sagatavotos startam Dienvidāfrikā, komanda aizvada intensīvu treniņprocesu trenera Kārļa Smilktena vadībā. Atis Vidovskis pēc pieredzes šī gada sacensībās uzsver: ““Absa Cape Epic” būs smaga cīņa ar sevi un dabu, izaicinājums fiziski un emocionāli. Sagaidām garus kāpumus kalnos, kas būs grūtākais sacensību moments Āfrikas karstumā. Mūsu mērķis ir parādīt labāko rezultātu, sasniegt finišu un gūt pozitīvas emocijas”. Arī velobraucējs Edgars Ābols apstiprina, ka ziemas sezonā komanda cītīgi trenējas, braucot strukturētus un maksimāli efektīvus uzdevumus: “Šobrīd strādājam, lai soli pa solim pietuvotos nepieciešamajai fiziskajai formai jo “Absa Cape Epic” ir viena no visgrūtākajām sacīkstēm šajā disciplīnā. Izaicināti tiks pat pasaulē visspēcīgākie atlēti”.

\Velosporta cienītāji ir aicināti sekot līdzi Ata Vidovska un Edgara Ābola treniņiem un panākumiem arī komandas Facebook un Instagram kanālos.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew