Sidebar

Ja situācija Latvijā būs labvēlīga sporta sacensību rīkošanai, Latvijas un Lietuvas čempionāts MTB Olimpiskajā krosā notiks plānotajā laikā – 12. jūlijā. Sacensības norisināsies “Fischer” slēpošanas centrā Siguldā. Informācija par sacensību nolikumu un pieteikšanos būs pieejama pēc valstī izsludinātā ārkārtējās situācijas beigām. Foto: Ģirts Kehris. 

 

Šajā gadā nacionālos treka, šosejas, BMX un MTB Olimpiskā krosa riteņbraukšanas čempionātus Latvijas Riteņbraukšanas federācija rīko kopīgi ar Lietuvas Riteņbraukšanas federāciju, tādējādi veicinot savstarpējo konkurenci un palielinot kopējo dalībnieku skaitu. Februāra sākumā Paņevežā sekmīgi tika aizvadīts treka čempionāts.

Līdz ar vīrusa “Covid – 19” straujo izplatību, Latvijā, tāpat kā pārējās Eiropas valstīs, tika noteikta ārkārtējā situācija. Mūsu valstī tā ir spēkā vismaz līdz šī gada 9. jūnijam. Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) pilnībā respektē atbildīgo dienestu, Latvijas Valdības, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī sporta nozares lēmumus.

Vienlaikus, LRF tāpat kā citas sporta organizācijas Latvijā cer, ka sacensību norise, ievērojot nosacījumus, šajā vasarā būs iespējama. Jau vēstījām, ka nacionālais šosejas riteņbraukšanas čempionāts elites, U23, amatieru un junioru grupām pēc Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) rekomendācijas tika pārcelts uz laiku no 19.  -  23. augustam. Individuālā brauciena sacensības 19. augustā plānotas Biķernieku trasē, Rīgā, kamēr grupas braucieni gaidāmi 22. un 23. augustā Lietuvas pilsētā Ignalinā.

UCI lēmusi, ka nacionālo MTB un BMX čempionātu norises laikus brīvā veidā var noteikt katras valsts federācija, ņemot vērā esošo situāciju un kopējo UCI MTB kalendāru.

LRF pēc konsultācijas ar kolēģiem Lietuvā šobrīd neplāno veikt izmaiņas Latvijas un Lietuvas čempionāta MTB Olimpiskajā krosā norises laikā. Sacensību norise tiek plānota 12. jūlijā Siguldā esošajā “Fischer” slēpošanas centrā, kam piešķirts Nacionālās sporta bāzes statuss. Jāņem gan vērā, ka sacensību norise šajā laikā būs iespējama pie nosacījuma, ja situācija valstī to ļaus.

Plānots, ka sacensību nolikums, kā arī informācija par reģistrēšanos tiks publicēti pēc ārkārtējās situācijas beigām – 9. jūnijā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew