Sidebar

Pašmāju prestižākās un ekstrēmākās kalnu riteņbraukšanas sacensības – Latvijas čempionāts MTB Olimpiskajā (XCO) krosā – notiks  12. jūlijā Siguldā esošajā “Fischer” slēpošanas centrā. Pirmo reizi sacensības kuplinās arī Lietuvas sportisti, kas sacentīsies par savas valsts čempiona tituliem. Foto:Romāns Kokšarovs.

Siguldā esošais “Fischer” slēpošanas centrs ir lieliska vieta ne tikai distanču slēpošanas, bet  arī kalnu riteņbraukšanas sacensību rīkošanai. Gaujas senlejas kāpumi un nobraucieni allaž ir nopietns pārbaudījums kā profesionāļiem, tā amatieriem un jaunatnes grupu braucējiem. Latvijas čempionāts MTB XCO krosā šeit norisināsies otro gadu pēc kārtas.

Sacensības notiks 12. jūlijā, pulcējot vairāk nekā 300 dalībniekus no Latvijas un Lietuvas. Par valsts čempiona tituliem jaunatnes, junioru, elites un amatieru grupās sacentīsies licencētie sportisti. Iespējas sevi apliecināt būs arī iesācējiem, kuri varēs startēt Open klases sacensībās.

Pirmais starts tiks dots pulksten 10:00, kad par godalgām sacentīsies U14 un U16 grupu pārstāvji. Pulksten 10:50 sekos junioru meiteņu un jauniešu puišu sacensības. Pulksten 12:00 starta šāviens tiks dots sieviešu elites un amatieru vīru, kā arī dāmu startam. Ātrākais no braucieniem sāksies ap pulksten 14:00, kad trasē dosies elites, “Cycling for all” un junioru vīri. Open, jeb hobija, klases dalībnieki vecumā no 13 gadiem sacensības sāks pulksten 16:00.

Sacensībās startēs tādi pasaules klases sportisti kā – 2017. gada Pasaules kausa ieguvējs U23 grupā Mārtiņš Blūms, pērnā gada pasaules MTB maratona čempionāta 25. vietas ieguvējs Oskars Muižnieks, profesionālais šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, pasaules TOP līmeņa MTB maratoniste no Lietuvas Katarzina Sosna un virkne citu labi zināmu sportistu.

Uz sacensībām aicināti visi siguldieši un pilsētas viesi. Plašāka informācija par čempionātu atrodama mājaslapā – www.lrf.lv. Tur arī būs pieejama dalībnieku reģistrācija. Sacensības notiek ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew