Latvijas čempions MTB Olimpiskajā krosā Mārtiņš Blūms kopā ar komandas biedru Sebastianu Karstensenu aizvadījuši pirmos divus posmus leģendārajās “Swiss Epic” MTB daudzdienu sacensībās. Pirmajā posmā latvieša un dāņa duetam astotā vieta, bet trešdien notikušajā otrajā posmā tika gūta 15. vieta.

“Swiss Epic” MTB pāru daudzdienu sacensības tāpat kā leģendārais “Cape Epic” iekļauts prestižajā “Epic” sērijā. Pirmo gadu “Swiss Epic” startē arī Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms, kurš pērn sekmīgi startēja “Cape Epic”. Arī šajā reizē Mārtiņa pārinieks ir Dānijas čempions Sebastians Karstensens, ar kuru kopā iepriekš gūtas daudz uzvaru un godalgu augsta mēroga MTB daudzdienu sacensībās.

Šī gada “Swiss Epic” iekļauti pieci posmi. Pirmajā no tiem 74 pāri sacentās 60 kilometru garajā distancē ar 2500 augstuma metriem. Pārliecinošu uzvaru guva mājinieki – leģendārais Nino Šurters un Larss Fortsters (“Scott Sram”), kuri finišēja pēc 3 stundām 1 minūtes un 9 sekundēm. Otro vietu ieguva itālieši Fabians Rabnšteiners un Samuels Porro (+00:01:19), bet trešie bija – Daniels Geismairs un Bens Zveihofs (+00:01:25).

Mārtiņš Blūms un Sebastians Karstensens ieņēma astoto vietu. Abi “CST Post.NL Bafang” riteņbraucēji finišēja 9 minūtes un 26 sekundes pēc uzvarētāja.

Otrajā posmā, kas notika trešdien, sportisti sacentās 75 kilometru garajā distancē ar 2600 augstuma metriem. Ļoti smagajā distancē Mārtiņš un Sebastians finišēja 15. vietā, 18 minūtes un 30 sekundes aiz uzvarētājiem Krisiana Haineka un Martina Stošeka. Pirmā posma uzvarētāji Šurters un Forsters ieņēma otro vietu, 36 sekundes aiz uzvarētājiem.

Kopvērtējumā Blūms un Karstensens ieņem 11. vietu, 27 minūtes un 20 sekundes aiz Šurtera un Forstera.

Ceturtdien sagaidāms 50 kilometru garais trešais posms.