Sidebar

Svētdien Itālijā aizvadītas UCI 1. kategorijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) sacensības “Legend Cup XCO”. Startējot virknei pasaules ranga TOP 10 braucējiem, cienījamo 11. vietu izcīnīja Latvijas čempions Mārtiņš Blūms.

“Legend Cup XCO” ir vienas no lielākajām un prestižākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Itālijā. Šogad tās pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu, tostarp pasaules ranga līderi Henriki Avančini, pasaules titulētāko braucēju Nino Šurteru, pasaules ranga sešiniekā esošo Maksimi Matotu un citus ļoti augsta līmeņa braucējus.

Starp 80 startējušajiem dalībniekiem bija arī Latvijas čempions, 2017. gada Pasaules kausa ieguvējs U23 vecuma grupā Mārtiņš Blūms. Cēsiniekam šīs bija otrās sacensības trīs dienu laikā. Sestdien viņš izcīnīja sesto vietu “Verona MTB International” UCI C2 kategorijas sacensībās.

Sacensības izvērtās ļoti aizraujoši un spraigi. Uzvarētāja liktenis izšķīrās vien finiša spurtā, kur ātrākais bija pasaules ranga līderis Avančini. Brazīlijas sportists distancē pavadīja 1 stundu 34 minūtes un 30 sekundes. Tikai 1 sekundi viņam zaudēja Šurters, bet vēl par sekundi lēnāks bija Marots.

Cienījams starts arī Mārtiņam Blūmam. Trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis izcīnīja 11. vietu. Uzvarētājam Blūms piekāpās par 1 minūti un 39 sekundēm. Mārtiņš arī nopelnīja astoņus UCI pasaules ranga punktus, kas viņam ļaus veikt kāpumu pasaules rangā.

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew