Sidebar

Aizvadīta Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) sacensību organizatoru komisijas iniciētā MTB sacensību rīkotāju tiešsaistes tikšanās ar Dabas aizsardzības pārvaldi. Tajā abas puses pārrunāja līdzšinējo sadarbību, kā arī vienojās par vairākiem sadarbības pilnveides punktiem šim un turpmākajiem gadiem.

LRF atzītās un kalendārā iekļautās kalnu riteņbraukšanas sacensību trases bieži vien tiek veidotas skaistās un izaicinošās mežu takās, par kuru izmantošanu atbild Dabas aizsardzības pārvalde. Bieži vien ir jārod veiksmīgs balanss starp organizatoru vēlmēm piedāvāt saviem dalībniekiem vēl aizraujošākus maršrutus un dabas aizsardzību, par ko atbild Dabas aizsardzības pārvalde.

Tikšanās reizē, klāt esot gan lielo, gan arī mazo kalnu riteņbraukšanas sacensību rīkotājiem, Dabas aizsardzības pārvaldes vadības pārstāvji atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību, norādot arī uz vairākiem nepieciešamajiem uzlabojumiem. Viens no tiem – ātrāka komunikācijas uzsākšana ar pārvaldi par sacensību trašu saskaņošanu.

Tikšanās noslēgumā tika panākta vienošanās par trīs būtiskām lietām:

1. Visu LRF kalendārā iekļauto un atzīto sacensību organizatoriem tiks izstrādāta vienota pieteikuma forma sacensību maršrutu saskaņošanai ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

2. Tiks izstrādātas vadlīnijas MTB sacensību organizatoriem par ierobežojumiem dabā. Tas palīdzēs rīkotājiem ērtāk plānot savu sacensību distances, neesot pretrunā ar Dabas aizsardzības pārvaldes izstrādātajiem nosacījumiem.

3. Noteikt laiku sacensību organizatoriem – 3 diennaktis pēc sacensību noslēgumam – sacensību trašu marķējuma noņemšanai. Šis noteikums tiks iekļauts LRF organizatoru noteikumos, kā papildinājums 2021. gada sezonai.

Atbalstītāji un partneri

 

binders

binders
binders
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew