Sidebar

Startus UCI starptautiskajās sacensībās ārzemēs nedēļas noslēgumā aizvadījuši vairāki Latvijas riteņbraucēji.

Hamburga svētdien jau 20. reizi uzņēma Vattenfall Cyclassics viendienas sacensības, kas ir daļa no šosejas riteņbraukšanas augstākā līmeņa sacensību seriāla UCI World Tour. Šeit ierasti tiek dota iespēja izpausties izteiktiem sprinteriem, un iepriekšējos gados uzvaras guvuši tādi ātruma meistari kā Aleksanders Kristofs, Džons Degenkolbs, Arno Demāre, Robijs Makjūens, Oskars Freire, Ēriks Cābels u.c. Arī šogad pēc nepilnu piecu stundu braukšanas un 221km distances pievarēšanas viss izšķīrās grupas finiša sprintā, kur pārāks bija vācietis Andrē Graipels (Lotto-Soudal), sīvā cīņā pārspēdams pērnā gada uzvarētāju Kristofu (Katusha). Hamburgas prestižajā velobraucienā pirmoreiz piedalījās arī Aleksejs Saramotins, kurš kopā ar ar komandas biedru norvēģi Sondri Holstu Engeru līdz finišam turējās vadošajā grupā un pacīnījās sprintā. Motjam noslēgumā 21. vieta, un turpat blakus finišēja arī vairāki eksplozīvi braucējo - Elija Viviāni (Sky), Filips Žilbērs, Riks Cābels (abi BMC). Pirms nedēļas Aleksejs slimības dēļ nepabeidza Eneco Tour daudzdienas.

VATTENFALL CYCLASSICS 2015

1.   Andre Greipel   Vācija   Lotto-Soudal   4:57:04 
2.  Alexander Kristoff   Norvēģija   Team Katusha   
3.  Giacomo Nizzolo   Itālija  Trek Factory Racing   
4.  Tom Boonen  Beļģija  Etixx-Quickstep  
5.  Greg van Avermaet   Beļģija  BMC Racing Team  
6.  Arnaud Demare  Francija  FDJ  
...        
21.   Aleksejs Saramotins   Latvija   IAM Cycling  


Andalūzijā tikmēr iegriežas Vuelta a Espana daudzdienu velobrauciena rats, un jau tūres otrajā dienā savs varējums bija jādemonstrē tūres galvenajiem favorītiem. 158,7km grupas brauciens ar 3.kategorijas kalnu (300 kāpuma metri pēdējos 5km) tā noslēgumā parādīja, kas ir kas. Pārliecinoši sevi pieteica Gata Smukuļa atbalstītais komandas biedrs Hoakims Rodrigess, kurš kāpuma virsotni sasniedza kopā ar vēl vienu no kalnu speciālistiem Nairo Kvintanu un ieņēma piekto vietu. Aiz muguras attiecīgi četru un piecu sekunžu attālumā tika atstāti Kristofers Frūms un Alehandro Valverde, bet vairāk nekā 10 sekundes zaudēja gan Fabio Aru, gan Mikels Landa un Tīdžejs Vangārderens. Nemaz nerunājot par Vinčenso Nibalī - itālis etapu noslēdza minūti pēc Rodrigesa, bet vakarā tika diskvalificēts no tūres (!!) par turēšanos pie komandas mašīnas. Proti, itālis iestrēga peletona lielajā kritienā un, gaidot rezerves velosipēdu, zaudēja pusotru minūti. Cenšoties atgūt iekavēto, Nibalī ķērās arī pie aizliegtām metodēm ..

Skaistu uzvaru etapā guva kolumbietis Estebans Čavess no Orica GreenEDGE, kamēr Smukulis, kurš komandas sastāvā tika iekļauts vien pāris dienas pirms tūres sākuma, paveica acīmredzamu un lielu darba apjomu komandas (Rodrigesa) interesēs un etapu noslēdza vairāk nekā 16 minūtes pēc uzvarētāja. Šādi izskatās arī kopvērtējums, jo pirmais etaps (7.4km komandu brauciens) drošības nolūkos tika neitralizēts un riteņbraucēji cīnījās tikai par līdera krekliņu un laikiem komandu ieskaitē. Pirmdien peletons mēros 158 kilometrus līdz Malagas pilsētai, distances pirmajā pusē pārvarot pa trešās un pirmās kategorijas kāpumam.

VUELTA A ESPANA 2015
OTRAIS ETAPS

1.   Esteban Chavez   Kolumbija   Orica GreenEDGE     3:57:25 
2.  Tom Dumoulin  Nīderlande   Team Giant-Alpecin   +0:00:01
3.  Nicolas Roche  Īrija  Team Sky  +0:00:09
4.  Daniel Martin  Īrija  Team Cannondale-Garmin   +0:00:14
5.  Joaquim Rodriguez    Spānija  Team Katusha  +0:00:26
6.  Nairo Quintana  Kolumbija  Movistar Team  
7.  Christopher Froome   Lielbritānija   Team Sky  +0:00:30
8.  Alejandro Valverde  Spānija  Movistar Team  +0:00:31
9.  Daniel Moreno   Spānija  Team Katusha  
10.  Fabio Aru  Itālija  Astana Pro Team  +0:00:37
...        
162.  Gatis Smukulis  Latvija   Team Katusha  +0:16:44


Francijā otro gadu pēc kārtas UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobraucienā Trophee d'Or Feminin piedalās Lija Laizāne (Aromitalia-Vaiano). Pērn šīs sacensības latviešu riteņbraucējai izvērtās gana veiksmīgas, jo tika izcīnīts karjerā pirmais UCI pjedestāls jeb godpilnā trešā vieta 14,5km individuālajā braucienā. Šogad gan tik garš brauciens ar atsevišķu startu nav iekļauts velobrauciena programmā, un tā vietā sportistes svētdien veica 7km prologu, kam turpinājumā sekoja 95km grupas brauciens. Tātad, divi etapi vienā dienā. Tik īsa ITT distance Laizānei ir mazāk parocīga, un Lija tūri sāka ar 41. vietu 119 dalībnieču konkurencē, bet grupas braucienā finišēts lielajā grupā un uzrādīts vienāds laiks ar uzvarētāju. Kopvērtējumā Laizāne šobrīd ierindojas 36. vietā, vienu minūti un sešas sekundes aiz līderes Annas Sofijas Duikas (Topsport Vlaanderen). Trophee d'Or Feminin veicami vēl trīs etapi, un velobrauciens noslēgsies 26. augustā.

Visbeidzot, Beļģijas UCI 1.1 augstās kategorijas sacensības GP Jef Scherens aizvadījis Jānis Dakteris, kurš mēneša sākumā kāpa uz goda pjedestāla Ungārijas daudzdienu posmā. Šoreiz Jānis finišu līniju nesasniedza, un patiesībā rezultātu sarakstos tikai līdzās 29 no 178 startējušo dalībnieku vārdiem nav atrodams DNF. Ātrākais vēsturiskajā Leuvenas pilsētā bija pieredzējušais beļģijs Bjorns Leukemans (Wanty Groupe-Gobert), kurš izrādījās izturīgākais no izšķirošā sešu braucēju atrāviena.

 

Izmanota evelo.lv informācija

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew