Sidebar

Trešdien Spānijā aizvadīts Katalonijas daudzdienu velobrauciena (UCI pasaules tūre) trešais posms, kurā solo uzvaru izcīnīja “Lotto Jumbo” komandas Beļģijas riteņbraucējs Tomass De Gendts. No Latvijas riteņbraucējiem Toms Skujiņš izcīnīja 11. vietu, bet Aleksejs Saramotins ierindojās 166. pozīcijā. Plašāka informācija par aizvadīto posmu sekos. Trek - Segafredo komandas arhīvs.

Katalonijas tūres rīkotāji veica izmaiņas trešā posma distancē, tostarp no trases izņemot arī lielo finiša kāpumu, kura augšējā daļā vēl bija visai daudz sniega. Trases garums no 199 kilometriem tika saīsināts līdz 153 kilometriem.

Dienas atrāvienā iesaistījās pieci sportisti, kas pēc veiktas pusdistances spēja iekrāt 2 minūšu un 17 sekunžu pārsvaru pār peletonu, kur kontroli uzņēmās kopvērtējuma līdera Alehandro Valveredes pārstāvētā “Movistar” vienība.

Tuvojoties izšķirošajam kāpumam, atrāvienā bija palikuši vien trīs sportisti: “Lotto Soudal” komandas beļģu riteņbraucējs Tomass De Gendts, kā arī Luiss Mass (“Caja Rural Seguros – RGA”) un Mikels Bizkara (“Euskada – Murias”). Vērā ņemams pavērsiens notika 21 kilometru pirms finiša, kad solo atrāvienā devās De Gendts.

31 gadu vecais sportists demonstrēja lielisku sniegumu arī vienatnē. Pakaļ viņam devās spēcīgs kvartets ar Nairo Kintana (“Movistar”), Matiass Franks (“AG2R La Mondiale”), Tibo Pino (“FDJ”) un Saimons Jeitss (“Mitchelton – Scott”), tomēr panākt De Gendtu neizdevās ne viņiem, ne arī kādam citam.

Beļģis izcīnīja spožu solo uzvaru, trasē pavadot 4 stundas 13 minūtes un 48 sekundes. Otro vietu izcīnīja Saimons Jeitss, bet trešā pozīcija Pino (abi +00:00:20). Toms Skujiņš finišēja sekotāju grupas priekšējā daļā, ieņemot 11. vietu (+00:00:20). Toms arī šajā posmā ierindojās visaugstāk no “Trek – Segafredo” vīriem. Uzreiz aiz carnikavieša finišēja Alehandro Valverde. Aleksejs Saramotins finišēja sekotāju grupā, 12 minūtes un 50 sekundes aiz uzvarētāja un tika ierindots 166. vietā.

Kopvērtējumā vadību pārņēmis De Gendts, kurš par 23 sekundēm apsteidz Valverdi. Toms Skujiņš saglabā 14. vietu un līderim piekāpjas par 35 sekundēm. Aleksejs Saramotins, kura pamatuzdevums ir darbs komandas biedru labā, kopvērtējumā ir 162. Ceturtdien tiks aizvadīts sacensību ceturtais posms. Tajā tiks veikta 170 kilometru gara un kāpumiem bagāta distance, kas var nest nākamās izmaiņas kopvērtējumā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew