Sidebar

Šīs nedēļas nogalē Dobeles pusē un Baložos oficiāli tiks atklāta 2018. gada Latvijas Riteņbraukšanas amatieru šosejas, kā arī MTB rangu sezona. Tajā iekļautas kopumā 18 šosejas un 42 MTB riteņbraukšanas sacensības vai to posmi. Dalībnieki ar “Cycling for all” un “Master” licencēm sacentīsies kā individuālajos, tā arī komandu vērtējumos, bet pirmo gadu ieviests iedalījums vecuma grupās. Foto: Jeļizaveta Iļjina. 

IEDALĪJUMS VECUMA GRUPĀS:

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) sadarbībā ar pašmāju šosejas un MTB sacensību organizatoriem ceturto sezonu pēc kārtas organizē Latvijas Riteņbraukšanas amatieru rangu, kas ir viens no kopumā 16 LRF licenču lojalitātes programmas piedāvātajiem produktiem. Rangos automātiski iekļauti vīrieši un sievietes no 19 gadu vecuma ar derīgām “Cycling for all” vai “Master” licencēm.

Jaunajā Latvijas Riteņbraukšanas amatieru ranga sezonā kā galvenais jaunums salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem ir iedalījums vecuma grupās. Tas amatieru riteņbraucējiem ļaus samērot spēkus ne tikai absolūtajā vērtējumā, bet arī starp sava gada gājuma velo cienītājiem. MTB un šosejas riteņbraukšanā tiks veidoti atsevišķi rangi gan vīriešiem, gan arī sievietēm.

KOMANDU VĒRTĒJUMS:

Otro gadu pēc kārtas rangos iekļautas reģistrētās amatieru komandas, kas sacentīsies kā MTB un šosejas rangos. Lai arī komandu reģistrācija vēl turpinās, tomēr jau šobrīd reģistrējušās virkne jaunu vienību, tostarp “ZZK”, “Engures sportam”, “Valmieras Velo vienība” un citas. Katrās ranga sacensībās tiks vērtēti līdz četriem labākajiem komandas sportistiem.

60 RANGA SACESĪBAS VISĀ LATVIJĀ:

Kopumā šosejas rangā iekļautas 18 sacensības, kas risināsies no aprīļa līdz pat septembrim. Tikmēr jauns rekords sasniegts MTB rangā, kurā iekļautas 42 ranga sacensības vai to posmi. Jāņem gan vērā, ka ar mērķi nepārslogot amatieru riteņbraucējus, MTB rangā vīriešiem tiks vērtētas līdz 17 sacensībās labāko gūto punktu summa, kamēr sieviešu MTB rangā līdz 15 sacensībās labāko gūto punktu summa. Jāizceļ, ka ranga sacensības notiks visos Latvijas reģionos, sākot no Lejaskurzemes līdz Latgalei.

STARTA ŠĀVIENS DOBELĒ UN BALOŽOS:

Pirmās ranga sacensības jau kā aizvadītas Priekules pusē, kur noticis Lejaskurzemes MTB velokrosa seriāla pirmais posms. MTB ranga līderis pēc pirmā posma ir Andis Ansulis no RK “Liepāja”. Šīs nedēļas nogalē tiks dots lielais starta šāviens jaunajai ranga sezonai.

Sestdien Dobeles pusē esošajā Apguldē notiks “Dobeles dzirnavnieks” kausa izcīņas pirmais posms – individuālā brauciena sacensības desmit kilometru garajā distancē. Šīm sacensībām piešķirta trešā kategorija. Tikmēr svētdien Kroņaucē gaidāmas “Dobeles dzirnavnieka” otrā posma sacensības – 80 kilometru garais grupas brauciens “Cycling for all”, “Master” un junioru grupu sportistiem. Šīm sacensībām piešķirta otrā kategorija.

Sestdien Baložos norisināsies “Baložu velokrosa” seriāla pirmais posms. Pirmo gadu arī šīs aizraujošās sacensības iekļautas Latvijas Riteņbraukšanas amatieru MTB rangā. Tām piešķirta trešā kategorija.

PĒRNĀ GADA IZCILNIEKI:

Pagājušajā gadā šosejas amatieru rangā uzvaru svinēja “Doltcini Latvia Cycling team” komandas sportists Kalvis Eisaks, kuram sekoja “Evelo team” pārstāvji Ģirts Vēvers un Kristaps Knops. Komandu vērtējumā triumfēja “Evelo team”, aiz sevis atstājot “Dobeles dzirnavnieks Feel Free” un “Doltcini Latvia” komandas. Sievietēm uzvaras laurus plūca Anastasija Krūmiņa, otrā bija Diāna Grīslīte, bet trešā Jeļena Aleksandrova.

MTB rangā vīriem nepārspēts izrādījās Lauris Purniņš no “MySport Veikals”, apsteidzot savu komandas biedru Raivi Zīmeli un “Patria Bottecchia” vienības pārstāvi Kārli Baltaci. Komandām pārliecinoši uzvarēja “Patria Bottecchia”, otrie bija “Ebike Machine”, bet trešie “Volkswagen – Veloprofs.lv”. Dāmām pērn labākā bija Ingrīda Šmite, kura šogad aizstāvēs “Baldones velokomandas” krāsas. Otro pozīciju guva Lāsma Ozola (“Patria Bottechia”), bet trešo Līga Actiņa (“Elkor”).

Reģistrējies savai amatieru licencei ŠEIT:

Piereģistrē amatieru komandu ŠEIT:

Rangs atrodams ŠEIT:

Licenču lojalitātes programmas pakalpojumi pieejami ŠEIT:

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew