Sidebar

Šīs nedēļas nogalē Beļģijā esošajā Zolderas trasē ar piektā un sestā posma sacensībām turpināsies UCI Pasaules kausa izcīņa BMX superkrosā. Gaidāmajās sacensībās startēs arī pieci Latvijas sportisti, tostarp Vineta Pētersone, kura jau divas reizes iekļuvusi labāko desmitniekā sieviešu elites grupā. Foto: Fifteen.com. 

Divas nedēļas nogales pēc kārtas pasaules BMX elite pulcējas Nīderlandē un Beļģijā, kur norisinās kopumā četri UCI Pasaules kausa izcīņas posmi BMX riteņbraukšanā. Šīs nedēļas nogalē piektā un sestā posma sacensības gaidāmas Beļģijas lielākajā BMX centrā – Zolderas trasē, kur 2015. gadā risinājās pasaules čempionāts.

Starp pasaules vadošajiem BMX braucējiem abos gaidāmajos posmos būs arī kopumā pieci Latvijas BMX sportisti. Vīriešu elites konkurencē startēs Kristens Krīgers (“Mītavas kumeļi/ AKSSC”), Mikus Strazdiņš (“Tālava VBSS/ AKSSC”) un Helvijs Babris (“Māra Štromberga aģentūra/ AKSSC”).

Tikmēr sieviešu elitē dalībnieču vidū būs jau divas reizes četros posmos labāko desmitniekā iekļuvusī Vineta Pētersone (“Smiltenes BJSS/ AKSSC”) un Vanesa Buldinska (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS AKSSC”). Kopvērtējumā visaugstāk no mūsu sportistiem pēc četriem posmiem atrodas trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Vineta Pētersone, kura starp dāmām ar iegūtajiem 275 punktiem ieņem astoto vietu. Līdere ar 335 punktiem ir pirmo trīs posmu uzvarētāja Laura Smuldersa. Vineta otrajā posmā bija piektā, pirmajā un trešajā posmā ieņēma 11. vietu, kamēr ceturtajā posmā noslēdza labāko desmitnieku.

Piektā posma sacensības sestdien sāksies pulksten 14:45 pēc Latvijas laika, kad pirmos kvalifikācijas braucienus uzsāks vīri. Ceturtdaļfināli vīriem un dāmām gaidāmi no pulksten 18:15, pusfināli sāksies 18:40, bet lielie fināli gaidāmi 19:15 pēc Latvijas laika. Sestais posms svētdien sāksies no pulksten 14:00, bet izšķirošā cīņa par godalgām gaidāma no pulksten 17:30.

Kopumā UCI Pasaules kausā BMX superkrosā šogad iekļauti astoņi posmi. Noslēdzošie divi no tiem septembrī gaidāmi Argentīnā. Jāizceļ, ka tās būs arī pirmās nozīmīgās sacensības jau Olimpiskās kvalifikācijas periodā, kas ilgs no šī gada 1. septembra līdz 2020. gada 1. jūnijam. Šī gada pasaules čempionāts no piektā līdz devītajam jūnijam gaidāms Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew