Sidebar

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands no pro  kontinentālās komandas "Israel Cycling Academy" otrdien demonstrēja aktīvu siegumu un finišēja 79.vietā prestižā "Giro d'Italia" daudzdienu velobrauciena desmitajā posmā, kurā uzvarēja slovēnis Matejs Mohoričs no "Bahrain Merida" vienības. Izmantota: LETA informācija. 

 Neilands šajā posmā devās atrāvienā, kura sākotnēji bija 17 riteņbraucēji, vēlāk 12, bet pēc tam palika vairs tikai latvietis un "Katjuša-Alpecin" komandu pārstāvošais vācietis Tonijs Martins. Tiesa, nepilnus 150 kilometrus pirms finiša Neilands atgriezās peletonā, kur pēc tam nonāca arī Martins.

Finišā par uzvaru cīnījās Mohoričs un "AG2R La Mondiale" vienības vācu riteņbraucējs Niko Dencs, virsroku gūstot slovēnim. Viņi 244 kilometrus garo distanci veica sešās stundās četrās minūtēs un 52 sekundēs. Savukārt 34 sekundes vēlāk finišēja lielā grupa, kuras galvgalī bija "BORA - hansgrohe" vienības īru riteņbraucējs Sems Benets.

Tikmēr Neilands finišēja astoņas minūtes un desmit sekundes vēlāk, kas latvietim deva 79.pozīciju. Viņš un 78.pozīcijā finišējušais beļģis Bens Hermanss šajā posmā bija labākie no savas komandas.

Kopvērtējuma līderis Saimons Jeitss no "Mitchelton-Scott" komandas finišēja lielajā grupā, tādējādi britam saglabājot vadību. Tikmēr viņa komandas biedrs Estevans Čavess no Kolumbijas, kurš pirms otrdienas posma bija vicelīderis, atpalika jau pirmajā kāpumā un zaudēja savu otro pozīciju.

Līdz ar to otrais pēc šī posma ir nīderlandietis Toms Dumulēns no "Sunweb" vienības, kurš prestižajā Itālijas velobraucienā uzvarēja pērn. Viņš Jeitsam zaudē 41 sekundi, kamēr vēl piecas sekundes atpaliek francūzis Tibo Pino no "Groupama - FDJ" vienības.

Pirmie trīs velobrauciena posmi notika Izraēlā, bet tagad sacensības pārcēlušās uz Itāliju, tūrei noslēdzoties 27.maijā. Arī iepriekš "Giro d'Italia", kas norisinās jau 101.reizi, ir startējis ārpus Itālijas, taču ne reizi ārpus Eiropas kontinenta.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew