Sestdien Itālijā aizvadīts "Giro d' Italia" daudzdienu velobrauciena priekšpēdējais posms. 214 kilometru garajā un kāpumiem bagātajā distancē uzvarēja Mikels Njeve (“Mitcelton – Scott”), kamēr Latvijas čempions Krists Neilands (“Israel Cycling academy”) sākumā daļā iesaistījās atrāvienā, bet finišu sasniedza 39. vietā. Kopvērtējumā latvietis pakāpies uz 74. pozīciju.

"Giro d'Italia" priekšpēdējā posmā ar finišu vairāk nekā 2000 metru augstumā virs jūras līmeņa esošajā Červiņas pilsētiņā varēja notikt pēdējās izmaiņas kopvērtējumā. Lieliski aizvadot 19. posmu, kas notika piektdien, par jauno kopvērtējuma līderi kļuva “Sky” komandas riteņbraucējs Kristofers Frūms. Brits par 46 sekundēm apsteidza pērnā gada kopvērtējuma uzvarētāju Tomu Dumulēnu (“Sunweb”).

20. posmā riteņbraucēji veica 214 kilometru garu distanci. Tās beigu daļā tika iekļauti trīs ļoti nopietni kāpumi, kas dalībniekus sadalīja pa mazām grupiņām. Distances sākuma daļā izveidojās 27 sportistu liels atrāviens, kurā kā vienīgais no “Israel Cycling academy” komandas sportistiem ietilpa Krists Neilands. Vēlāk gan līderu grupa saruka līdz 11 braucējiem. Kuldīdznieks turpināja smago distanci sekotāju vidū.

30 kilometrus pirms finiša no līderu grupas atrāvienu veica spāņu riteņbraucējs Mikels Njeve no “Mitchelton – Scott”. 34 gadus vecais sportists demonstrēja lielisku ātrumu un visai ātri ieguva lielu pārsvaru pār sekotājiem. Cīņā par kopvērtējumu tikmēr Frūms kontrolēja notikumu gaitu, nepieļaujot sekmīgus tuvāko konkurentu izrāvienus.

Njeve savu pārsvaru saglabāja līdz finišam, izcīnot skaistu solo triumfu. Trasē viņš pavadīja 5 stundas 43 minūtes un 48 sekundes. Otro vietu, no uzvarētājam atpaliekot par 2 minūtēm un 17 sekundēm, izcīnīja nīderlandietis Roberts Gensinks (“LottoNL Jumbo”). Trijnieku noslēdza Alekseja Saramotina komandas biedrs no “Bora – hansgrohe” Fēlikss Grošhartners (+00:02:42).

Frūms finišēja septītajā vietā, 6 minūtes un 3 sekundes aiz posma uzvarētāja. Tiesa, nekādā veidā tas neapdraudēja brita situāciju kopvērtējumā, jo tuvākie sekotāji finišēja vēl vēlāk. Dumulēns finišēja 13. vietā, sešas sekundes aiz Frūma.

Otrs labākais no “Israel Cycling academy” vīriem aiz Rubena Palsas šajā posmā bija Latvijas čempions Krists Neilands. Kuldīdznieks atdeva pēdējos spēkus smagajos kāpumos un finiša līniju šķērsoja 39. vietā starp 151 finišu sasniegušo riteņbraucēju. No uzvarētāja latvieti šķīra 22 minūtes un 58 sekundes.

Pirms rīt gaidāmā pēdējā posma, kurā izmaiņas līderu vidū nenotiks, vadībā atrodas Kristofers Frūms, kurš par 46 sekundēm apsteidz Tomu Dumulēnu. Uz trešo vietu pakāpies “Astana” komandas riteņbraucējs Migels Angels Lopezs (+00:04:57).

Krists Neilands pirms rīt gaidāmā pēdējā posma ir veicis kāpumu par septiņām vietām. Kuldīdznieks ieņem 74. vietu. Labākā jaunā braucēja vērtējumā mūsu sportists pakāpies uz 16. vietu.

Velobrauciens noslēgsies svētdien, kad riteņbraucēji veiks 115 kilometru garu līdzenuma posmu Romas pilsētas ielās.